Обвинувачений у розстрілах на Майдані ексберкутівець намагається відновитися в поліції

Маринченка (перший зліва) підозрюють у розстрілі учасників протесту під час Революції гідності 20 лютого 2014 року
Фото: Олександр Горошинський / Facebook

Ексберкутівець Олександр Маринченко вважає, що його незаконно звільнили з поліції. Звільнення пов'язане з тим, що він після 29 листопада 2019 року не вийшов на роботу – цього дня його доставили до лінії розмежування з "ЛДНР" в межах обміну.

Колишній боєць "Беркуту" Олександр Маринченко, обвинувачений у розстрілах на Майдані, через суд намагається відновитися на службі в поліції. Про це в коментарі hromadske розповів його адвокат Стефан Решко.

Захист Маринченка подав позов про поновлення до Окружного адмінсуду Києва.

"Його звільнили через прогул начебто у зв'язку з тим, що він після 29 грудня не вийшов на роботу. А він після 29 грудня був доправлений під контролем України до лінії розмежування з "ЛДНР", – зазначив адвокат.

Суд позов зареєстрував і розгляне його за спрощеною схемою без виклику та повідомлення сторін. За словами адвоката, сторона захисту і сторона Національної поліції Києва в позові надали свої пояснення у справі. Коли почнеться розгляд – поки невідомо.

8 лютого Маринченко разом з іншим ексберкутівцем Сергієм Тамтурою, яких у межах обміну утримуваними особами українська влада видала бойовикам "ЛДНР", повернувся до Києва. Вони хочуть довести свою невинність, бо впевнені, що "не скоювали злочинів".

Їх разом із ще трьома колишніми бійцями "Беркута" звинувачують у розстрілах протестувальників під час Революції гідності 20 лютого 2014 року. Слідство встановило факт 48 вбивств і 80 замахів на вбивство на вулиці Інститутській цього дня. У Генпрокуратурі України заявили, що справу про вбивства на Майдані 20 лютого 2014 року суд продовжить розглядати, незважаючи на те, що ексберкутівців відпустили під особисте зобов'язання.