Очікування українців від саміту НАТО не виправдаються – Буданов

Буданов "отримує від Великобританії і США більше розвідданих, ніж багато членів НАТО", вважає The Times
Фото: gur.gov.ua
Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов упевнений, що Україна не отримає запрошення в НАТО на саміті Альянсу у Вільнюсі, який відбудеться наступного тижня. Про це він сказав в інтерв'ю The Times, опублікованому 5 липня.

Видання зазначає, що Буданов, за чутками, "отримує від Великобританії і США більше розвідданих, ніж багато членів НАТО", тому його впевненість може мати підстави.

За словами глави ГУР, йому важко позитивно сприймати майбутній саміт НАТО "з дуже простої причини: очікування нашого суспільства не виправдаються".

Буданов додав, що це не просто здогад: він вважає, що якісь заяви зроблять, але не більше. Глава військової розвідки "практично впевнений у тому, що буде сказано, бо бачив чернетки виступів".

Водночас, як пише The Times, Буданов "на мить звучав більше розчарованим у поведінці своїх союзників, аніж у поведінці ворогів".

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксовано в Конституції України.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україні надали статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.

30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога й у цьому Україні допомагають члени Альянсу.

1 червня 2023 року на полях саміту Європейської політичної спільноти в Молдові Зеленський наголосив на необхідності визначення країнами – членами Альянсу чіткого алгоритму руху України до вступу в НАТО. "Конкретні рішення щодо подальшого руху України до членства та щодо безпеки нашої країни на період до вступу в Альянс – це те, що дасть нам змогу вважати Вільнюський саміт успішним", – сказав президент.

В Офісі президента України заявили 10 червня, що майбутній вступ України в НАТО підтримало вже 20 членів Альянсу. 21-ю стала Іспанія, повідомив Зеленський 1 липня.