Одеські яхтсмени, яким скасували судимість і звільнили у Грузії, повернулися в Україну – посольство

Двох українських яхтсменів звільнили зі скасуванням судимості 19 липня
Фото: Dmytro Kuleba / Facebook
Українці Юрій Хомич і Володимир Дьяченко, звільнені в Грузії після того, як їх засудили до чотирьох років позбавлення волі за обвинуваченням у незаконному перетині грузинського державного кордону, 30 липня повернулися в Україну. Про це повідомило у Facebook посольство України в Грузії.

"Сьогодні Юрій Хомич і Володимир Дьяченко, які 19 липня 2021 року завдяки домовленості між лідерами України та Грузії були звільнені з-за ґрат, нарешті дісталися додому", – ідеться в повідомленні посольства.

Контекст:

Українських моряків затримали грузинські прикордонники в листопаді 2020 року, писала "Думская". Яхтсмени стверджують, що рухалися в бік Туреччини і не планували заходити в порти Грузії.

На яхті Insieme перебувало троє людей: капітан Хомич, найнятий за контрактом яхтсмен Дьяченко та власник яхти, громадянин Грузії Михайло Батурин. Він був співробітником державної служби охорони за часів президентства Саакашвілі. Через це дружина Хомича Валерія пов'язувала затримання та арешт яхтсменів "із політичною ситуацією в Грузії".

Представник МЗС України в лютому 2021 року вручав ноту тимчасовому повіреному у справах Грузії в Україні через затримання українців, закликавши забезпечити об'єктивне розслідування цієї події та звільнити українських громадян.

Однак 14 липня Батумський міський суд засудив Дьяченка і Хомича до чотирьох років позбавлення волі за обвинуваченням у незаконному перетині грузинського державного кордону.

19 липня колишній президент Грузії, голова Виконкому реформ України Михайло Саакашвілі, заявив, що яхтсменів відпустили. За його словами, це було умовою візиту президента України Володимира Зеленського в Грузію, який відбувся в понеділок.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомляв, що українських яхтсменів у Грузії звільнили зі скасуванням судимості. Він зазначив, що до переговорів про їхнє звільнення "довелося навіть президенту підключатися".