"Одружили, не спитавши". Заступник Кличка заявив, що ні з ким не обговорював можливого призначення головою КМДА
"Сьогодні прочитав багато повідомлень про своє призначення на нову посаду. Для мене це стало повною несподіванкою. Повідомляю наступне. Перебуваю на робочому місці в КМДА, виконую завдання, поставлені мером столиці Віталієм Володимировичем Кличком. Розмов ні з ким із приводу якихось посад у мене не було", – написав Кулеба.
"Українська правда" з посиланням на джерела в партії "Слуга народу" писала 12 січня, що Кулеба є головним претендентом на посаду голови КМДА в разі ухвалення Верховною Радою закону про столицю.
Співрозмовники видання зазначили, що Кулеба є компромісною фігурою між Офісом президента України (ОПУ) та нинішнім головою КМДА Кличком.
Кулеба до призначення першим заступником Кличка у січні минулого року керував департаментом міського благоустрою КМДА (2019–2020 роки), зазначають на сайті КМДА.
Про призначення Кулеби в листопаді 2019 року головою цього департаменту Bihus.info розповів Кличко. За словами голови КМДА, кандидатуру Кулеби йому рекомендував керівник ОПУ Андрій Єрмак.
Журналісти Bihus.info зазначали у грудні 2021-го, що за останні пів року в департаментах, управліннях та на комунальних підприємствах КМДА відбулося не менше ніж 70 обшуків, але саме в департаменті міського благоустрою, який очолював Кулеба, таких слідчих дій не проводили.
Раніше ЗМІ називали основним претендентом на посаду голови КМДА чинного міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.
Контекст:
18 листопада 2021 року на порядку денному Верховної Ради України стояв розгляд законопроєкту "Про місто Київ – столицю України", його планували ухвалювати за спецпроцедурою – без можливості обговорення кожної зміни. Проте засідання закрили достроково, писало "Інтерфакс-Україна".
У першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт про столицю ще 3 жовтня 2019 року, понад два роки тому. Законопроєкт пропонує розділити повноваження та посади київського міського голови та голови КМДА, який "буде здійснювати нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади".
"Новий закон про столицю, якщо його ухвалювати, не повинен порушувати конституційних прав мешканців столиці та принципів місцевого самоврядування", – заявив у жовтні 2021 року Кличко. 1 листопада він передав текст законопроєкту про столицю №2143-3 на розгляд Венеціанської комісії та Ради Європи.
У 2003 році Конституційний Суд України вже постановляв, що Київську міську державну адміністрацію має очолювати особа, яку обрали міським головою. У листопаді 2010 року четвертий президент України Віктор Янукович розділив ці посади, унаслідок чого мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації змінив Олександр Попов. У 2014 році, після перемоги Кличка на виборах міського голови Києва, п'ятий президент Петро Порошенко призначив його головою КМДА.