Офіс генпрокурора оголосив, що тепер САП – окремий від них юридичний орган
Із 21 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) є окремою юридичною особою. Наказ, де про це йдеться, Офіс генерального прокурора України опублікував 20 березня.
"У відповідності до наказу заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від 19 березня 2024 року №52 Спеціалізована антикорупційна прокуратура як юридична особа публічного права розпочинає свою діяльність із 21 березня 2024 року", – ідеться в повідомленні Офісу генпрокурора.
У наказі, який підписав глава САП Олександр Клименко, вказано, що процес відбувається згідно з рішенням, ухваленим Верховною Радою 8 грудня 2023 року.
Коментуючи свій новий статус, антикорупційна прокуратура заявила у Facebook, що початок її функціонування як незалежної структури "не вплине на розслідування справ, які перебувають у провадженні САП, чи підтримання державного обвинувачення в суді у кримінальних провадженнях, які вже слухаються в судових інстанціях".
"Незалежність САП – це в першу чергу нові можливості на шляху боротьби з корупцією і перспективи для подолання цього прояву в суспільстві", – вказано в пості.
Контекст:
8 грудня 2023 року Верховна Рада ухвалила проєкт закону №10060 про незалежність САП, згідно з яким антикорупційну прокуратуру виводять із підпорядкування Офісу генпрокурора. Така реорганізація була однією з вимог Європейської комісії та Міжнародного валютного фонду.
Нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко зазначав, що документ передбачає вдосконалення процедури конкурсного добору на адміністративні посади в САП і посади прокурорів, створення окремої процедури дисциплінарних проваджень щодо прокурорів САП, визначення механізму підзвітності керівництва САП, що ґрунтується на оцінці ефективності діяльності САП.
Закон президент України підписав 8 грудня.