Офіс президента: Україна готова взяти на себе фінансові зобов'язання за безпеку літаків в українському небі

Для гарантування безпеки польотів уряд вирішив виділити Мінінфраструктури кошти з резервного фонду державного бюджету
Фото: depositphotos.com

Гарантії щодо безпеки польотів над Україною надаватимуть страховим компаніям, компаніям-перестрахувальникам, лізинговим компаніям та авіаперевізникам, повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко у повідомленні у Facebook.

"Україна готова брати на себе фінансові зобов'язання за безпеку літаків в українському небі. Для гарантування безпеки польотів уряд сьогодні (13 лютого. – "ГОРДОН") вирішив виділити Мінінфраструктури кошти з резервного фонду державного бюджету. Гарантії надаватимуться для страхових компаній, компаній-перестрахувальників, лізингових компаній та авіаперевізників. Після нормалізації зовнішньополітичної ситуації невикористані кошти будуть спрямовані до державного бюджету", – підкреслив заступник глави ОП.

Як повідомили у Facebook Міністерства інфраструктури, обсяг резервного фонду держбюджету збільшено на 16,6 млрд грн. Кошти зберігатимуть на окремому ескроу-рахунку міністерства.

"Укотре наголошу, що підстав для паніки немає, українське небо залишається відкритим, більшість польотів до та з України здійснюються в штатному режимі. Ми на постійному зв'язку з нашими міжнародними партнерами та українськими компаніями для попередження будь-яких можливих кризових ситуацій", – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Контекст:

12 лютого на тлі російської агресії припинила польоти в Україну авіакомпанія KLM із Нідерландів, а 13 лютого в Молдові замість України здійснив приземлення літак авіакомпанії SkyUp, який рухався з Португалії.

У SkyUp заявили, що вимушене приземлення рейсу з Португалії до Молдови замість України пояснюється саме вимогами лізингодавців"12 лютого 2022 року найбільші світові страхові компанії повідомили українські авіаперевізники про те, що протягом 48 годин припиняють страхування літаків для польотів у повітряному просторі України. Таке рішення пов'язане з підвищеними ризиками початку бойових дій. Відповідно, власники повітряних суден лізингодавці вимагають якнайшвидшого повернення літаків на територію ЄС", розповіли у SkyUp.

Глава "Украероруху" Андрій Ярмак повідомив, що Україна через російські навчання рекомендувала авіакомпаніям уникати польотів лише над відкритими водами Чорного моря з 14-го до 19 лютого.

Про те, що небо над Україною залишається відкритим, заявили 13 лютого у Міністерстві інфраструктури. У неділю, 13 лютого, у Мінінфраструктури відбулася робоча нарада за участю керівництва Офісу президента України, Державної авіаційної служби України, ДП "Украерорух", ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та українських авіакомпаній щодо ситуації на ринку авіаперевезень. За результатами наради було напрацьовано низку рішень для запобігання подальшому загостренню ситуації.