Офіс президента України робить усе, щоб підсилювати опозицію собі – Рахманін

Рахманін (на фото) вважає, що в позачергових виборах Ради зацікавлений Ахметов
Фото: wikipedia.org
Щодо Верховної Ради Офіс президента України діє так, що опозиційність парламенту до президентського відомства посилюється. Таку думку народний депутат України з фракції "Голос" Сергій Рахманін висловив "Цензор.НЕТ" в інтерв'ю, яке було опубліковано 21 грудня.

"Стосовно рухів Банкової. Мені інколи цікаво дивитися на її рухи. Таке враження, що історія мало кого мало чого вчить. Вони роблять усе від них залежне, щоби підсилювати опозицію собі. Реально. Вони підштовхують до [бізнесмена Ріната] Ахметова тих людей, які б, у принципі, ніколи в житті до Ахметова не пішли б", – сказав нардеп.

Він вважає, що Ахметов, "який зазвичай дуже рідко робить якісь заяви" і не приховує, що перебуває у "стані війни з президентом [Володимиром] Зеленським і з його офісом", є людиною, зацікавленою в дострокових виборах до Ради.

"Чому? Тому що він вважає – це до нього питання, наскільки обґрунтовано чи безпідставно, – що він має певний вплив, назвемо це так, на певну кількість політичних сил, оформлених чи не оформлених, які можуть бути йому вдячними, які можуть бути з ним пов’язаними, які можуть бути з ним афільованими", – пояснив Рахманін.

Він упевнений, що Ахметов "прекрасно розуміє, що дочасні парламентські вибори точно роблять меншою фракцію "Слуга народу".

"Так, зрозуміло, що вона зайде до наступного парламенту – без варіантів, це не обговорюється. Але так саме зрозуміло і те, що вона буде меншою, ніж вона була у 2019 році. А що це означає? Це означає зменшення впливу президента на ухвалення рішень. Бо при всій тій концентрації влади, яку зібрав у себе в руках Зеленський – усе одно для того, щоб уряд ухвалював певні рішення, а гроші кудись виділялися, це має бути оформлено у вигляді документа, який називається "закон". А закон потребує 226 голосів", – зазначив Рахманін.

Він припустив, що якщо "Слуга народу" втратить монобільшість у парламенті, Ахметов може стати "людиною, із якою вже будуть домовлятися, яка вже має можливість висувати вимоги".

Контекст:

11 листопада "Українська правда", посилаючись на джерела в оточенні Ахметова, написала, що стосунки бізнесмена та президента Володимира Зеленського почали псуватися після ухвалення закону про олігархів. За даними видання, на погіршення стосунків також вплинула манера спілкування, яку представники Офісу президента дозволяли собі в розмовах з Ахметовим та його командою.

Бізнесмен назвав неправдою повідомлення про те, що представники ОП у розмовах із ним та його командою дозволили собі таку манеру спілкування, яка призвела до погіршення стосунків. "Я з усіма спілкуюся шанобливо й із собою нікому не дозволю говорити по-хамськи", – наголосив Ахметов.

24 листопада конфлікт між командою президента та Ахметовим загострився. Нардепи від пропрезидентської сили "Слуга народу" заявили про рішення бойкотувати телеканали "Україна" та "Україна 24", які належать бізнесмену. Парламентарі звинуватили канали в поширенні фейків, маніпуляцій та "публічних безпідставних образах тих, хто заважає олігарху". "Ніколи не погодимося з використанням телеканалів та журналістів для шантажу держави й суспільства задля лобіювання бізнесових та політичних інтересів власників", – ідеться в заяві.

У "Медіа Групі Україна", куди входять телеканали "Україна" та "Україна 24", відповіли, що журналісти цих ЗМІ дотримуються стандартів та принципів свободи слова. У медіагрупі зазначили, що телеканали не можуть замовчувати важливі теми, зокрема щодо спецоперації із затримання вагнерівців та офшорів президента.

26 листопада під час пресмарафону Зеленський оголосив про спробу організувати у країні державний переворот із залученням Ахметова. "Я вважаю, що це операція, його втягують у війну проти держави України. Вважаю, що він розпочав її, вважаю, що це буде його велика помилка, бо не можна воювати проти свого народу, проти президента, який обраний народом України", – заявив президент.

Ахметов звинувачення Зеленського назвав "суцільною брехнею". "Моя позиція була й буде однозначною: незалежна, демократична та цілісна Україна з Кримом та моїм рідним Донбасом. Мої дії це підтверджують", – наголосив він.