Омелян: Якщо президент і Кабмін знають про корупцію в "Укрзалізниці" і не реагують – значить, вони є учасниками схем

Володимир Омелян: Уряд взагалі не займається питаннями компанії, у якій процвітають корупційні схеми, зловживання і неефективне управління
Фото: Суспільне мовлення / Facebook
За оприлюдненою у ЗМІ інформацією про витрати на обслуговування дозвілля членів наглядової ради "Укрзалізниці" має бути реакція уряду і президента, а її відсутність означає, що вони стають співучасниками корупційних дій, заявив у коментарі "Главкому" ексміністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Це питання вже до уряду і самого президента. Якщо вони знають про численні факти корупції і зловживання в "Укрзалізниці", але не реагують на них – це означає, що вони є учасниками цих схем. І повинні нести тоді вже повну відповідальність самі", – заявив ексміністр.

Він вважає, що Кабінет Міністрів має зібратися і терміново знайти рішення, як зупинити корупцію в "Укрзалізниці".

"З січня, коли почала роботу тимчасова слідча комісія ВР, сподівалися, що вона заслухає не лише наглядову раду, а й правління, і правоохоронні органи, а також основні компанії, які користуються послугами "Укрзалізниці", щоб вирішити проблеми, які постають перед усіма. Цього зроблено не було. Просто було відправлено у відставку менеджмент. А всі інші фігуранти залишаються на своїх місцях. Уряд взагалі не опікується питаннями компанії, у якій процвітають корупційні схеми, зловживання і неефективне управління", – зазначив Омелян.

Контекст:

Народний депутат від "Батьківщини", член тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо "Укрзалізниці" Костянтин Бондарєв заявив, що члени наглядової ради отримують по 300 тис. грн зарплати і водночас місяцями не з'являються в Україні та не мають жодного плану реформ для компанії. Тому, вважає він, необхідно розформувати наглядову раду в цьому складі і створити нову.

Експредставник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, правозахисник і блогер Михайло Чаплига повідомив у березні в ефірі телеканала "Перший незалежний" про лімітовані банківські картки для членів наглядової ради "Укрзалізниці". Він заявив, що у кожного члена наглядової ради є картка з лімітом 500 тис. грн на місяць і що Володимира Жмака усунули з посади голови компанії за те, що він спробував зменшити суми на цих картках.

Екснардеп Борислав Береза повідомляв, що члени наглядової ради "Укрзалізниці" за два роки "наїли" за кошт компанії на 1,86 млн і "налітали" на літаках на 5,086 млн і що для членів наглядової ради замовляють відпочинок на теплоході за бюджетні кошти на мільйони гривень.

Економіст Борис Кушнірук висловив переконання, що рішення звільнити Жмака свідчить про те, що "досить широке коло осіб", зокрема й наглядова рада компанії, не хочуть реформ, а мають намір зберегти "Укрзалізницю" в тому вигляді, який дасть змогу розграбовувати її й далі.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо "Укрзалізниці" перевіряє обґрунтованість розміру винагороди членам наглядової ради компанії, а також з'ясовує, на яких підставах їм були видані лімітні банківські картки. Про це йдеться в запиті голови ТСК, нардепки від "Слуги народу" Юлії Гришиної.