Палата громад британського парламенту визнала Голодомор геноцидом українців
Рішення британські депутати підтримали одностайно.
Голосування ініціювала представниця Консервативної партії Полін Летем, воно "не передбачає жодних конкретних кроків", але, за її словами, має стати посланням президенту РФ Володимирові Путіну у зв'язку з розв'язаною ним війною проти України.
Летем наголосила, що голод в Україні було викликано у 1930-ті роки штучно, примусовим відбиранням урожаїв в українських селян, і провела паралелі з викраденням Росією українського зерна після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року, повідомляє "Європейська правда".
"Тому ми маємо запевнити українську владу та міжнародний правопорядок, що Великобританія – принаймні британський парламент – не ігноруватиме воєнних злочинів і злочинів проти людяності", – заявила Летем.
Контекст:
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод у ті роки становить 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору припадає на четверту суботу листопада. Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.
2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Згідно з даними дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2022 року, 93% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.
Низка держав уже визнала Голодомор геноцидом українців – зокрема, Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, Чехія, Бельгія, Молдова, Ірландія, Німеччина, Ісландія, Франція, Словенія, а також Ватикан. Окрім того, геноцидом українського народу Голодомор визнав Європарламент.