"Пандемія не означає, що параною не слід лікувати". В "ЄС" відповіли Геращенку на слова про причетність Порошенка до сутичок під ОП
У партії "Європейська солідарність" відповіли заступнику глави Міністерства внутрішніх справ України Антонові Геращенку на слова про причетність лідера політсили Петра Порошенка до сутичок під Офісом президента, де мітингували прибічники активіста Сергія Стерненка.
"Пандемія коронавірусу не означає, що параною не слід лікувати... Наявність параної не означає, що за поширення брехні не треба вибачатися. Сподіваємося, у пана Геращенка вистачить волі та совісті спростувати дезінформацію", – ідеться в повідомленні партії у Facebook від 20 березня.
В "ЄС" заявили, що засуджують наругу над державними символами.
У Києві 20 березня під будівлею ОПУ відбулася акція на підтримку Стерненка. У Telegram активіста повідомляли, що на акції затримали одну людину.
Геращенко заявив, що у провокаторів був план щодо кровопролиття, але поліція не допустила цього. Також, за словами заступника глави МВС, зацікавленою особою в провокаціях під ОП є Порошенко.
Стерненка 23 лютого 2021 року визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи – Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду.
Справу, в якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу.
Стерненко заперечує причетність до інциденту. Активіст писав у Facebook 17 лютого 2021 року, що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича. За даними прокуратури, у справі фігурують також протоколи огляду місця події та судові експертизи. Захист Стерненка наполягав, що їх провели із численними порушеннями. Зокрема, до ситуації та обставин події слідчі залучили свідка, імені якого не назвали і не викликали на слухання в суді, будинок Стерненка обшукували без присутності адвоката, а експертизу шумового пістолета, за словами адвокатів, провели некоректно, писав "Бабель".
Після рішення суду і взяття Стерненка під варту в кількох містах України провели акції протесту, зокрема в Одесі, Житомирі та Києві під Офісом президента. На Банковій протести закінчилися сутичками з правоохоронцями. Поліція затримала 17 учасників протесту, щонайменше сімох людей травмовано. Опіки очей дістали 27 поліцейських і нацгвардійців. Після цього відбулося ще кілька мітингів на підтримку активіста.