Прибічники Стерненка закидали Офіс президента фаєрами, розмалювали фарбою і розбили вікна
Біля будівлі Офісу президента України 20 березня відбувається мітинг прибічників одеського активіста Сергія Стерненка, засудженого до семи років в'язниці. Організатори акції приурочили її до дня народження активіста – сьогодні йому виповнюється 26.
Прибічники активіста вимагають звільнити Стерненка, фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, накласти санкції на колишнього заступника глави адміністрації четвертого президента України Віктора Януковича – Андрія Портнова.
Також вони вимагають відставки генпрокурорки Ірини Венедіктової і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Як зазначає НВ, мітингувальники прийшли на акцію з табличками "Свободу Стерненку", "Сьогодні – його, а завтра – всіх нас", "Ми не боїмося" та іншими.
Учасники акції протесту розмалювали будівлю ОП фарбою і підпалили табличку з написом "Президент України", фото опублікували у Facebook блогер Антон Ходза і журналіст Сергій Руденко.
На знімку, опублікованому журналісткою і блогеркою Оленою Яхно, видно, що у дверях Офісу президента розбите скло. НВ повідомляло, що учасники мітингу закидали фаєри всередину будівлі.
Видання НВ у Twitter повідомило, що учасники акції під ОП запалили фаєри і кидають шумові гранати.
Telegram-канал "Самозахист" повідомляв, що між прибічниками Стерненка і поліцією почалися сутички.
Також учасники акції запустили під будівлею ОП феєрверки, відео публікує Telegram-канал "Самозахист".
Стерненка 23 лютого 2021 року визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи – Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду.
Справу, в якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу.
Стерненко заперечує причетність до інциденту. Активіст писав у Facebook 17 лютого 2021 року, що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича. За даними прокуратури, у справі фігурують також протоколи огляду місця події та судові експертизи. Захист Стерненка наполягав, що їх провели із численними порушеннями. Зокрема, до ситуації та обставин події слідчі залучили свідка, імені якого не назвали і не викликали на слухання в суді, будинок Стерненка обшукували без присутності адвоката, а експертизу шумового пістолета, за словами адвокатів, провели некоректно, писав "Бабель".
Після рішення суду і взяття Стерненка під варту в кількох містах України провели акції протесту, зокрема в Одесі, Житомирі та Києві під Офісом президента. На Банковій протести закінчилися сутичками з правоохоронцями. Поліція затримала 17 учасників протесту, щонайменше сімох людей травмовано. Опіки очей дістали 27 поліцейських і нацгвардійців. Після цього відбулося ще кілька мітингів на підтримку активіста.