У Кончі-Заспі біля резиденції Зеленського розпочали акцію на підтримку Стерненка
Біля державної дачі президента України Володимира Зеленського розпочали акцію на підтримку засудженого одеського активіста Сергія Стерненка. Про це повідомило "Сьогодні".
Перша колона машин протестувальників під'їхала до держдачі о 16.39. До цього моменту там уже стояли автобуси поліції, спецтранспорт. Telegram-канал PavlovskyNews опублікував фотографії з акції.
Учасники акції обклеїли ворота і паркан закликами відправити у відставку генпрокурорку Ірину Венедіктову, звільнити Стерненка та підозрюваного в убивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, а також гаслами на адресу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова "Аваков – чорт". Протестувальники розгорнули банер "Мовчання тримає за ґратами".
Як пише "Страна", на акції – приблизно 150 осіб. Вони скандують: "Стерненкові волю, Рифмастеру волю". Учасники акції голосно ввімкнули музику, щоб її почув президент. Наразі акція відбувається спокійно, без сутичок із правоохоронцями.
Організатори мітингу повідомили в Telegram-каналі "Самозахист", що наступну акцію проведуть у Києві 9 березня, під готелем "Президент-Готель" – там відбудеться з'їзд Ради суддів України.
"Мовчання сьогодні – це тюрма для невинних. Саме мовчання тримає за ґратами. Мовчання президента сьогодні – найкрасномовніша відповідь суспільству на всі запитання", – написали організатори.
Стерненка 23 лютого 2021 року визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду.
Справу, в якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу.
Стерненко заперечує причетність до інциденту. Активіст писав у Facebook 17 лютого 2021 року, що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича. За даними прокуратури, у справі фігурують також протоколи огляду місця події та судові експертизи. Захист Стерненка наполягав, що їх проводили із численними порушеннями. Зокрема, до ситуації та обставин події слідчі залучили свідка, імені якого не назвали і не викликали на слухання в суді, будинок Стерненка обшукували без присутності адвоката, а експертизу шумового пістолета, за словами адвокатів, провели некоректно, писав "Бабель".
Після рішення суду і взяття Стерненка під варту в кількох містах України провели акції протесту, зокрема в Одесі, Житомирі та Києві під Офісом президента. На Банковій протести закінчилися сутичками із правоохоронцями. Поліція затримала 17 учасників протесту, щонайменше сімох людей було травмовано. Опіки очей дістало 27 поліцейських і нацгвардійців. 27 лютого в Києві знову провели мітинг на підтримку активіста. Він відбувся без порушень.