Парасюк: На мене хочуть повісити статтю за створення злочинного угруповання, яке розстріляло беркутівців на Майдані
Позафракційний нардеп Володимир Парасюк заявив, що його можуть заарештувати у тій самій справі, що й активіста Євромайдану Івана Бубенчика.
У справі активіста Євромайдану Івана Бубенчика, якого підозрюють у вбивстві правоохоронця і військовослужбовця внутрішніх військ під час Революції гідності у 2014 році, можуть позбавити депутатської недоторканності позафракційного нардепа Володимира Парасюка. Про це Парасюк заявив в коментарі LB.ua.
"Мене запрошували до Генпрокуратури на розмову у цій справі. На мене хочуть повісити статтю за створення злочинного угруповання, яке розстріляло беркутівців на Майдані. Я не просто знаю, що мене хочуть притягнути, – я знаю і впевнений, що така ситуація є. Генпрокуратура це хоче зробити", – підкреслив він.
За словами Парасюка, ГПУ зупиняє тільки його статус народного депутата.
"Якщо стоїть питання: чи будуть вони знімати з мене депутатську недоторканність? Це вже політичне питання. Адже питання не в Парасюку і Бубенчику. А в тому, як вони зайдуть у Верховну Раду і подадуть подання на мене, коли за чотири роки не показали результатів у справі про розстріл Майдану", – зазначив нардеп.
Парасюк додав, що стосовно нардепа від "Самопомочі" Семена Семенченка теж можуть "шити справу" щодо подій АТО.
3 квітня Бубенчика було затримано й доправлено до Печерського суду Києва для обрання йому запобіжного заходу. У Генеральній прокуратурі заявили, що активіста підозрюють у вбивстві правоохоронця і військовослужбовця внутрішніх військ, а також у замаху на вбивство військовослужбовця.
У лютому 2016 року в інтерв'ю виданню Bird in Flight Бубенчик розповів, що вранці 20 лютого 2014 року він убив з автомата Калашникова двох командирів "Беркуту".
"Вони стріляли по барикадах впритул, нахабно. Я обирав тих, хто командував. Чути не міг, але бачив жестикуляцію. Відстань невелика, тому на двох командирів знадобилося лише два постріли. Я вбив їх у потилицю, і це правда", – сказав Бубенчик.
У ГПУ тоді говорили, що притягти Бубенчика до відповідальності неможливо через амністію, оголошену парламентом. Він проходив у справі як свідок, однак ухилявся від допитів.