ПАРЄ проведе термінові дебати про корупцію в асамблеї
Президент Парламентської асамблеї Мікеле Ніколетті заявив, що у звіті незалежної слідчої групи про корупцію в ПАРЄ згадано п'ятьох чинних депутатів: екс-президента Педро Аграмунта, Чезар Флоріна Преду, Стефана Шеннаха, Самеда Сеїдова і Жорді Шуклу.
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 26 квітня проведе термінові дебати, під час яких обговорить опублікований 22 квітня звіт незалежної слідчої групи про корупцію у ПАРЄ.
Таке рішення було ухвалено сьогодні вранці, коли депутати Парламентської асамблеї обговорювали порядок денний сесії, повідомляють на сайті ПАРЄ.
Президент асамблеї Мікеле Ніколетті заявив, що у звіті згадано п'ятьох чинних депутатів: екс-президента Педро Аграмунта (Іспанія), Чезара Флоріна Преду (Румунія), Стефана Шеннаха (Австрія), Самеда Сеїдова (Азербайджан) і Жорді Шуклу (Іспанія), пише "Європейська правда".
Він підкреслив, що це не свідчить про вину кожного з них.
"Необхідно розглянути кожен випадок окремо та ухвалити відповідне рішення", – сказав президент ПАРЄ.
За його словами, зважаючи на це, варто обговорити питання санкцій щодо окремих депутатів.
Доповідач щодо питань роботи постійного комітету і бюро ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є зазначила, що зараз можна стверджувати, що було порушення правил Парламентської асамблеї чотирма депутатами.
Нардеп від Блоку Петра Порошенка, член делегації України Олексій Гончаренко написав у Facebook, що приводом для проведення розслідування стали підсумки моніторингу ПАРЄ ситуації в Азербайджані.
"Нагадаю, що саме українська делегація добивалася відставки Аграмунта та Шукли, підозрюючи їх у роботі на Росію. І ось наші припущення підтвердилися", – додав він.
Перший віце-спікер Верховної Ради України, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко написала у коментарях до поста, що делегація України до корупційних дій, про які йдеться у звіті, не причетна.
23–27 квітня у Страсбурзі (Франція) відбувається весняна сесія ПАРЄ. Під час сесії обговорять статус журналістів у Європі, юридичні виклики, пов'язані з гібридною війною, боротьбу з організованою злочинністю через конфіскацію незаконних активів та інші питання.
За день до початку роботи сесії було опубліковано 198-сторінковий звіт незалежної слідчої групи, в якому йшлося про корупційні дії на користь Азербайджану. У звіті зазначали, що сім чинних і колишніх членів ПАРЄ діяли всупереч етичним стандартам асамблеї.