Парубій розраховує, що Рада почне розгляд законопроекту про антикорупційний суд 22 травня
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій розповів, що профільний комітет розгляне законопроект про антикорупційний суд 21 травня, відповідно, 22 травня парламент може почати його обговорювати і рішення може бути ухвалене 24 травня.
Профільний комітет парламенту розгляне законопроект про антикорупційний суд у понеділок, 21 травня. Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради заявив її голова Андрій Парубій, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Засідання комітету відбудеться в понеділок о 15.00. Я попросив, щоб комітет засідав стільки, скільки буде необхідно, щоб розглянути закон. До того часу, я сподіваюся, приїдуть і експерти Венеціанської комісії. Тривають інтенсивні переговори із Міжнародним валютним фондом. Фактично із 15 основних дискусійних моментів 14 уже узгоджено. Зараз головна дискусія – про повноваження Громадської ради міжнародних експертів... Уважаю, що відкладати не можна. Тому я дав дедлайн, уважаю, що в понеділок комітет має ухвалити рішення. Я поговорив із відповідними юридичними службами Верховної Ради, вони зможуть протягом ночі опрацювати рішення комітету і скласти таблицю. І я думаю, що у нас буде шанс у вівторок, не зранку, оскільки не встигнемо, але після обіду, увійти в розгляд антикорупційного суду. Останній термін – у середу зранку", – сказав Парубій.
За його словами, якщо позиції щодо законопроекту буде узгоджено з Венеціанською комісією і МВФ, обговорення документа може тривати недовго, оскільки сам закон невеликий.
"І я сподіваюся і розраховую, що навіть доведеться обговорювати його кілька годин у вівторок і весь день у середу, у четвер вийти на ухвалення рішення", – заявив спікер ВР.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, в якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заперечили, що вважають, що законопроект відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.