Печерський райсуд Києва відмовився скасувати догану Сологубу
Печерський районний суд Києва 18 січня відмовив заступнику голови Національного банку України Дмитрові Сологубу в задоволенні позову до НБУ про визнання протиправними та скасування рішень щодо застосування до нього радою Нацбанку дисциплінарних стягнень. Про рішення суду повідомила пресслужба НБУ.
"Всебічно розглянувши позов та врахувавши правову позицію Національного банку, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову Дмитра Сологуба", – ідеться в повідомленні на сайті НБУ.
У Нацбанку рішення суду назвали "законним та обґрунтованим".
"Національний банк вважає, що рада Національного банку, як орган, який призначає на посаду заступників голови Національного банку, має повноваження давати оцінку їхнім діям та застосувати дисциплінарні стягнення до них у разі потреби. Це зумовлено нормами Кодексу законів про працю України та закону України "Про Національний банк України", – зазначили в НБУ.
2 жовтня рада Нацбанку оголосила догану Рожковій та Сологубу і висловила їм недовіру. Причиною такого рішення в НБУ назвали "порушення розпорядчих актів НБУ, кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог Кодексу законів про працю".
Рожкова сказала, що причиною догани може бути її та Сологуба спілкування зі ЗМІ. "Нічого крамольного, що б ішло врозріз із "генеральною лінією партії", не озвучувалося. Ми казали, що незалежність НБУ – це про колегіальність. Що новій команді треба трохи часу, щоб спрацюватися. І все в такому дусі. Не вірите, що в 2020 році можуть оголошувати догану за спілкування із засобами масової інформації? Я теж до кінця не вірила, що цензура дійшла до стін Національного банку. Але чому дивуватися, якщо рішення приймалося "вночі зухвало топором", – заявила вона.
Сологуб назвав дикістю оголошення догани і недовіри йому і Рожковій. В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", яке вийшло 24 вересня, він говорив, що Київ втратив можливість отримати два транші МВФ до кінця року, тому потрібно намагатися отримати один.
Коментуючи догану Рожковій і Сологубу, голова ради НБУ Богдан Данилишин сказав, що "дехто намагається нав'язувати суспільству особисті погляди".
Член ради Віталій Шапран назвав дії ради НБУ "педагогічними" і сказав, що оголошення недовіри і догана не означають звільнення Рожкової і Сологуба. "Якщо вони зміняться, будуть шукати наших голосів, будуть працювати, підійдуть до нас, пояснять свою позицію, наприклад, то все можливо надалі", – заявив Шапран.
У МВФ відреагували на оголошення догани Рожковій і Сологубу. Постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнгман нагадав, що критерії управління Нацбанком України розробили в консультаціях із фахівцями МВФ, і закликав дотримуватися їх.
За словами голови Нацбанку Кирила Шевченка, догани Рожковій і Сологубу висловили за порушення політики комунікацій. Рожкова і Сологуб просили Окружний адмінсуд Києва скасувати рішення ради регулятора про порушення ними трудової дисципліни.