RU
усі новини

Переговори між Байденом та Путіним стали важливим кроком для зменшення напруги на кордоні РФ та України – посол при ЄС

Байден і Путін поговорили 7 грудня
Фото: EPA
ГОРДОН: Новости

Попробуйте наше мобильное приложение!

Переговори між президентом США Джо Байденом та президентом РФ Володимиром Путіним є важливим кроком до деескалації воєнної напруги на кордоні РФ з Україною. Про це 8 грудня заявив глава представництва України при Євросоюзі Всеволод Ченцов під час онлайн-дискусії перед самітом "Східного партнерства" у Брюсселі, пише "Укрінформ".

За його словами, саміт "Східного партнерства", який проведуть 15 грудня у Брюсселі, відбуватиметься у "дуже складному безпековому контексті внаслідок ситуації на українсько-російському кордоні".

"Напруга була дещо зменшена через учорашню бесіду між президентами Байденом і Путіним, але, як на мене, це важливий, але перший крок. Скоріше, це був обмін позиціями сторін. Добра річ у тому, що він відбувся, що розмова триває. Ми [Україна], безумовно, розраховуємо на подальші рішучі дії, і готовність діяти та вчиняти тиск на Росію у випадку, якщо ситуація набуватиме подальшої ескалації", сказав дипломат.

Він заявив, що у цій ситуації для ЄС та для країн-партнерів важливо чітко визначити спільний порядок денний для розвитку "Східного партнерства", зокрема безпековий складник, а також подальший розвиток економічного секторального співробітництва, правових реформ тощо.

За словами Ченцова, Україна має "ідеї щодо мети "Східного партнерства" в найближчому та більш віддаленому майбутньому".

Контекст:

Путін і Байден провели розмову захищеним каналом відеозв'язку. Вона тривала понад дві години.

У Білому домі заявили, що Байден під час онлайн-переговорів із Путіним висловив "глибоке занепокоєння" Сполучених Штатів та їхніх європейських союзників у зв'язку з нарощуванням Росією сил навколо України. Байден попередив Путіна про "рішучі економічні та інші заходи" у разі вторгнення в Україну, закликавши до деескалації ситуації.

Путін під час розмови заявив, що НАТО робить спроби "освоєння" території України. "Тому Росія серйозно зацікавлена в одержанні надійних, юридично зафіксованих гарантій , які унеможливлюють розширення НАТО у східному напрямку та розміщення у суміжних із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь", – сказав він.

У Білому домі зазначили, що Байден не пішов на поступки російській стороні щодо ймовірного вступу України в НАТО.

Олена КРАВЧЕНКО журналістка
Додати коментар
Читайте нас Google News Telegram
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
8 грудня, 2021 20.33
8 грудня, 2021 19.48
ОСТАННІ НОВИНИ
Сьогодні 13.22
Сьогодні 13.20
Сьогодні 13.07
Сьогодні 13.03
Сьогодні 12.59