Під час сутичок під Верховною Радою постраждало семеро правоохоронців – МВС
Після сутичок під Верховною Радою 3 березня правоохоронці порушили провадження за ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Під час сутичок під Верховною Радою 3 березня постраждало семеро правоохоронців, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.
"Під час проведення слідчих дій та заходів зі звільнення проїзду на вулиці Грушевського у центрі столиці між представниками правоохоронних органів та мешканцями наметового містечка виникли сутички. Результатом перешкоджання законним діям поліцейських стала госпіталізація семи працівників Нацполіції з ушкодженнями різного ступеня тяжкості: двоє правоохоронців – легкого та п’ятеро – середнього. За попередніми висновками медиків, у потерпілих закриті черепно-мозкові травми, хімічні опіки, переломи та забої кінцівок", – ідеться в повідомленні.
Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Уранці 3 березня 2018 року біля наметового містечка під Верховною Радою в Києві відбулися сутички між поліцією і протестувальниками. Радник глави МВС України Зорян Шкіряк повідомив, що правоохоронці затримали понад 100 мітингувальників. У русі "Визволення" поінформували, що 3 березня було госпіталізовано 11 активістів.
У поліції заявили, що під час слідчих дій біля Верховної Ради вилучили дев'ять гранат РГД-5, "коктейлі Молотова" і п'ять димових мін.
Правоохоронці наголосили, що силовики діяли за рішенням суду у межах кримінальних проваджень про спробу штурму Жовтневого палацу 17 грудня 2017 року та за фактом сутичок активістів з поліцейськими 27 лютого 2018 року.
Намети біля будівлі Верховної Ради встановили у жовтні 2017 року, коли кілька політичних партій і громадських рухів розпочали всеукраїнську акцію на підтримку масштабної політичної реформи. Вони вимагали ухвалити закони про обмеження депутатської недоторканності, антикорупційний суд і нові виборчі правила.