Під час сутичок біля АП троє правоохоронців дістали поранення – поліція Києва
9 березня в урядовому кварталі Києва націоналісти провели марш із вимогою арешту фігурантів корупційного скандалу в оборонній сфері. У Нацполіції заявили, що під час заворушень є постраждалі з боку правоохоронців.
Унаслідок зіткнень учасників маршу націоналістів із правоохоронцями біля Адміністрації Президента у Києві постраждали двоє поліцейських і військовослужбовець Національної гвардії, повідомила прес-служба столичного управління Національної поліції.
Одного співробітника поліції з хімічним опіком очей госпіталізували, іншим потерпілим надали медичну допомогу на місці.
Слідчі Печерського райуправління поліції почали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
"Учасники колони намагалися клеїти наліпки на шоломи поліцейських, застосували піротехніку і спробували прорвати кордон правоохоронців. Активістів закликали не порушувати порядок, працювали співробітники поліції діалогу", – ідеться в повідомленні прес-служби.
Удень 9 березня біля Адміністрації Президента відбулися зіткнення між правоохоронцями й учасниками акції націоналістичних організацій, які вимагали заарештувати колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олега Гладковського і його сина.
25 лютого 2019 року програма "Наші гроші" опублікувала перші дві частини розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії і вдвічі – вчетверо дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою прокладкою був, зокрема, завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав президентові України Петру Порошенку.
Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь, зокрема, нинішній глава "Укроборонпрому" Павло Букін, Олег Гладковський, його син Ігор.
У третій частині розслідування програми "Наші гроші" йшлося, що через дії корупціонерів Україна ледь не зірвала підписаний у 2016 році контракт із ремонту літаків Ан-26 для Казахстану. За підрахунками журналістів, чистими організатори схеми контрабандного постачання вузлів отримали $300 тис., із яких $10 тис. віддали Букіну, який тоді обіймав посаду глави підприємства "Укрспецекспорт".
4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського.