"Підготовка до миру". В ЦВК України повідомили, скільки виборчих дільниць пошкоджено через війну
В Україні не всі виборчі дільниці перебувають у робочому стані для голосування на них. Про це в опублікованому 14 лютого інтерв'ю "Радіо Свобода" повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) України Сергій Дубовик.
"Готувати виборчу інфраструктуру потрібно постійно. Як у мирний час існує мобілізаційна підготовка до війни, так під час війни має бути підготовка до миру. [...] Станом на сьогодні приблизно 7-10% виборчих дільниць є пошкодженими", – сказав він.
Заступник голови ЦВК зазначив, що місцеві органи влади відновлюють будівлі там, де це можливо.
"Коли ми чуємо про відновлення школи, ліцею чи лікарні, це свідчить про те, що відновлена і будівля Центральної виборчої комісії, і місце для голосування. Але, на жаль, пошкодження відбуваються знову. Для нас це процес перманентний", – пояснив Дубовик.
Він зазначив, що в якому стані перебуває виборча інфраструктура в конкретний момент – складно сказати, "але більша її частина – у задовільному стані".
Дубовик розповів, що елементами підготовки виборчої інфраструктури є також створення нових виборчих дільниць або перенесення тих, що постраждали внаслідок російських обстрілів.
"Ця робота ведеться і не зупинялася, але це підготовчі заходи, не пов’язані з конкретним виборчим процесом. Це обов’язок держави – тримати інфраструктуру в робочому стані", – наголосив він.
Контекст:
22 грудня 2025 року у Верховній Раді почали готувати законопроєкт про вибори під час війни. Спікер ВР Руслан Стефанчук зазначав, що новий закон буде одноразового використання.
7 січня 2026 року президент України Володимир Зеленський повідомив журналістам, що в лютому можуть бути законодавчі зміни щодо виборів і референдуму.
6 лютого Reuters написало, що Вашингтон і Київ домовляються про те, щоб затвердити умови мирного врегулювання до березня. Планували, що будь-яку мирну угоду буде винесено на референдум в Україні, де одночасно відбудуться й національні вибори. Водночас джерела агентства в переговорній групі сумнівалися в досяжності цього терміну.
11 лютого Зеленський не підтвердив інформації Financial Times про намір оголосити 24 лютого про проведення виборів і референдуму в Україні.