"Підтримуємо Україну і стежимо за ситуацією". Військові аташе США, Канади й Великобританії зустрілися з керівництвом Міноборони України
Аташе з питань оборони посольств США, Канади і Великобританії 1 квітня зустрілись із міністром оборони України Андрієм Тараном. Про це посольство США повідомило у Twitter.
У зустрічі також брали участь заступники Тарана Анатолій Петренко та Олександр Поліщук, командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв і начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
"Ми підтримуємо Україну в захисті її суверенітету та територіальної цілісності і уважно спостерігаємо за ситуацією", – ідеться в повідомленні.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
Останнім часом ситуація на Донбасі загострилася. Зокрема, 26 березня 2021 року поблизу селища Шуми Донецької області незаконні збройні формування Росії відкрили вогонь по українських позиціях, унаслідок чого загинуло четверо військовослужбовців, включно з підполковником Сергієм Ковалем, ще двоє дістали поранення. У день обстрілу штаб ООС повідомляв, що окупанти вели вогонь із мінометів, великокаліберних кулеметів і автоматичних станкових гранатометів.
30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак уточнив, що українські військові загинули біля Шумів унаслідок снайперського вогню. Головнокомандувач ЗСУ зазначав, що Росія нарощує військову присутність біля кордону з Україною на півдні, сході та півночі.
"Очікується додаткове зосередження до 25 батальйонних тактичних груп, які в сукупності з наявними розгорнутими силами і засобами поблизу державного кордону України створюють загрозу воєнній безпеці держави", – сказав він.
Хомчак наголосив, що українські військові готові дати адекватну відповідь "як у разі ескалації в зоні ООС, так і у випадку ускладнення військово-політичної, воєнно-стратегічної обстановки навколо України".
Колишній командувач американської армії в Європі Бен Годжес вважає, що стягування військ може бути "позерством Росії" та "перевіркою" адміністрації нового президента США Джо Байдена.
31 березня російська делегація у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі проігнорувала пропозицію голови української делегації у ТКГ Леоніда Кравчука про припинення вогню з 1 квітня.
За інформацією заступника глави Офісу президента України Романа Машовця, із початку 2021 року російсько-окупаційні війська порушили режим тиші на Донбасі понад 570 разів.