Питання протистояння гібридній війні – наріжний камінь системи розвитку НАТО на наступні 10 років – віцепрем'єр України

Стефанішина заявила, что у 2014 році світ побачив, як Київ протистоїть не лише воєнній агресії, а й дезінформації та пропаганді РФ
Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції / Facebook
Питання протистояння гібридній війні стало підвалиною нової системи розвитку НАТО на наступні 10 років. Про це віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина сказала 7 грудня на форумі Kyiv Stratcom Forum 2021, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Питання гібридної війни або невійськових викликів у сфері безпеки є наріжним каменем нової системи розвитку НАТО на наступні 10 років", – сказала вона.

Віцепрем'єрка зазначила, що попередня концепція, затверджена у 2010 році, мала переважно військовий напрям.

Вона заявила, що у 2014 році, коли РФ розпочала агресію проти України, світ побачив, як Київ протистоїть не лише воєнній агресії, а й дезінформації та пропагандистській роботі РФ.

"І з того моменту і Євросоюз, і НАТО стали одними з основних союзників України у напрямку протидії гібридній війні Росії на території України якраз у частині, яка стосується дезінформації, пропаганди та спотворення історичної реальності", – сказала Стефанішина.

Контекст:

Одразу після анексії Криму у 2014 році Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти та докази.

У Кремлі, виправдовуючи агресію проти України, неодноразово заявляли про нібито "захист російськомовного населення" на Донбасі.

На думку секретаря РНБО Олексія Данілова, поширення російських наративів є викликом для багатьох країн. Данілов казав, що жодного Донбасу не існує, цей наратив нав'язує РФ.

У травні 2021 року вісім країн – Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина, Ірландія, Норвегія, Великобританія та США – заявили, що Росія в ООН намагається просувати неправдиві наративи про Україну.