"По-іншому і не може бути". Зеленський заявив, що підтримує позицію західних партнерів щодо процедури відбору глави САП
Президент України Володимир Зеленський сказав, що ознайомився із заявами західних партнерів, що стосуються затвердження Верховною Радою складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Президент України Володимир Зеленський підтримує позицію західних партнерів щодо складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Про це він заявив 18 вересня в Івано-Франківську під час спілкування з журналістами у відповідь на прохання прокоментувати заяви політиків про можливу втрату Україною безвізового режиму з Євросоюзом, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Президент сказав, що не коментує заяви українських політиків з питань, з яких вони не мають повноважень.
"[Українські політики] не можуть нам ні надавати безвіз, ні відбирати його. Я знаю, хто розповсюджує цю інформацію, мені відома ця політична партія, лідером якої є людина, яка досі вважає, що вона – "монарх" України, "господар" України. Хоча у цієї людини було п'ять років, щоб показати, що він може зробити для свого народу, і відбудувати Україну", – додав він.
Зеленський сказав, що в української влади "нормальна комунікація з західними партнерами".
"Я уважно читав те, що заявили західні партнери, представники тих чи інших посольств в Україні. Вони сказали, що хочуть подивитися, щоб комісія дуже уважно працювала, прозоро працювала і прозоро обирала професійного майбутнього керівника САП. Я повністю розділяю їх думки, повністю їх підтримую. Вважаю, що по-іншому і не може бути", – резюмував президент.
Побоювання у зв'язку з затвердженням Радою кандидатур до комісії 17 вересня ще до голосування в парламенті висловлювали євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер. Вони говорили про ризик втрати Україною співпраці з МВФ і безвізу з ЄС.
У САП зараз немає керівника. Попередній – Назар Холодницький – пішов у відставку в серпні. Він очолював відомство із 2015 року.
На засіданні 3 вересня Верховна Рада України провалила голосування за проєкт постанови №3898 про визначення представників парламенту до складу комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Напередодні голосування, за даними "Європейської правди", посли Німеччини, Великобританії, Європейського союзу в Україні, а також регіональний директор Світового банку надіслали українській владі лист, у якому розкритикували проєкт постанови №3898. Лист, як з'ясувало видання, отримали спікер Дмитро Разумков і керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Представники західних донорів та кредиторів України зазначили, що антикорупційні зусилля української влади "були та залишаються в центрі партнерства між міжнародною спільнотою й Україною", а САП є "критично важливою частиною української антикорупційної архітектури". Дипломати та кредитори в листі утрималися від оцінки запропонованих у проєкті постанови кандидатів, але нагадали про вимогу закону щодо високої репутації та досвіду у сфері протидії корупції для членів конкурсної комісії.
Окрім того, 3 вересня посли країн "Великої сімки" закликали Україну зберігати незалежність антикорупційних органів. Це є важливим елементом міжнародних зобов'язань України, зокрема в межах співпраці з ЄС, і постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ, ідеться в заяві.
У МВФ зазначали, що співпраця з Україною залежить від підтримки незалежності та цілісності антикорупційних органів країни.
17 вересня Рада ухвалила проєкт постанови №4104 про визначення представників парламенту до складу комісії. Цією постановою затвердили чотирьох із семи кандидатів, яких Рада пропонувала призначити проєктом постанови №3898.