Подоляк: Не бачу вчинків, які могли б створити Татарову репутацію людини з якоюсь вкрай одіозною складовою
Олега Татарова потрібно передусім оцінювати за його компетентністю на посаді заступника глави Офісу президента України, заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
Заступник глави Офісу президента України Олег Татаров не робив вчинків, через які його можна було б вважати одіозним посадовцем. Таку думку в інтерв'ю "Фактам" висловив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
"Щодо конкретно Олега Юрійовича Татарова, я, чесно кажучи, об'єктивно не бачу таких вчинків, які могли б створити йому репутацію людини з якоюсь вкрай одіозною складовою. Він був усього лише одним зі співробітників Міністерства внутрішніх справ у ті складні часи, про які всі говорять, не більше", – стверджує Подоляк.
За його словами, головний показник – це компетентність посадовця.
"Для мене особисто немає такої проблеми – представник старої влади, нової влади, головне – чи компетентний і функціональний він і чи може вирішити поставлене завдання. Я належу до категорії людей, які знеособлено дивляться на все. Зрозуміло, що якщо ви скоїли якісь фізичні злочини, то не працюватимете в команді, тому що це аморально у принципі. Але якщо вас хейтять за якимись ознаками політичної доцільності, то для мене це не є мірилом вашої компетентності або некомпетентності", – зазначив Подоляк.
У грудні ЗМІ повідомили, що Татаров фігурує у справі про махінації із закупівлею квартир для Нацгвардії (головний фігурант – колишній нардеп і експрезидент будівельної корпорації "Укрбуд" Максим Микитась): 1 грудня 2020-го екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив надання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську і на околиці міста, повідомили про підозру в хабарництві. Слідство вважає, що експерт забезпечив проведення недостовірної експертизи в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн.
Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави. Як сказав на засіданні суду прокурор, перемовини про хабар міг вести Татаров.
Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Татаров, коли працював юристом в "Укрбуді", "фактично разом із Микитасем давав хабар". Ситник сказав, що в детективів є переписка заступника глави ОПУ з іншими фігурантами провадження. Татаров у відповідь висунув вимогу спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати докази і заявив, що подає до суду на директора НАБУ.
За даними глави НАБУ, підозру заступнику глави Офісу президента підписали, але не вручили: документ підписав прокурор, який уже втратив статус процесуального керівника у справі (глава Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова змінила групу процесуальних керівників, у НАБУ заявляли, що вона зробила це таємно).
Після зміни групи прокурорів 2 грудня НАБУ звинуватило Венедіктову у втручанні, унаслідок якого детективи не змогли повідомити про підозру фігуранта.
Татаров заперечував свою причетність до злочину. Посадовець вважає, що "антиукраїнські сили" прагнуть його відставки.
18 грудня НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України.