Політолог: Справа "НАБУ проти Татарова" має досить сумнівну процесуальну перспективу
Кримінальну справу Національного антикорупційного бюро стосовно заступника глави Офісу президента Олега Татарова почали для політичного тиску на нього, переконаний колишній народний депутат і політолог Ігор Попов. Про це він заявив у коментарі "112 Україна".
"Логічним поясненням активності проти Татарова можуть бути його публічні заяви з критикою НАБУ і пропозиціями "перезавантажити" бюро – так само, як раніше перезавантажили НАЗК, ЦВК, а також Верховну Раду. Із 16 грудня частина статей закону "Про Національне антикорупційне бюро" втратила силу, Верховна Рада готує нову редакцію закону, і кампанія проти Татарова якраз спрямована на нейтралізацію пропозицій щодо "жорсткого перезавантаження". Тому, незважаючи на юридичні сумніви, піар-складова справи "НАБУ проти Татарова" буде розвиватися ще досить довго", – вважає експерт.
Він зазначив, що справа розвивається публічно, тому що сторони не зважають на таємницю слідства.
"Справа "НАБУ проти Татарова" має досить сумнівну процесуальну перспективу. Чотири роки тому колишній нардеп у змові з керівником будівельної фірми надали хабар у вигляді безоплатного паркомісця чиновнику-криміналісту за фальшиву експертизу. Два тижні тому у справі з'являється додатковий фігурант – Татаров, роль якого у злочинній схемі не зовсім зрозуміла. Татаров на той час не був посадовою особою, тому не міг зловживати впливом. Також він не розпоряджався паркомісцями, тому не міг їх надати як неправомірну вигоду", – заявив політолог.
Попов вважає, що доказів у вигляді "завуальованого листування у WhatsApp" недостатньо для висунення підозри Татарову.
"Тому неважливо – вручать підозру чи ні, слідство навряд чи доведе участь Татарова у відносинах між забудовниками та експертом, і справа навіть не дійде до суду... Особливо пікантною буде ситуація, якщо заради свідчень проти Татарова у справі "про паркомісце" звільнять від покарання організаторів квартирної справи зі збитками в 81 млн грн. Паркомісце явно коштувало на пару порядків менше", – звернув увагу він.
18 грудня 2020 року за процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективи Національного антикорупційного бюро повідомили Татарова про підозру.
Наприкінці листопада Татаров заявляв, що директор НАБУ Артем Ситник незаконно призначений на посаду і має піти у відставку. На його думку, Ситник не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави. Заступник глави ОП вважає, що Ситник зводить із ним рахунки. "Ситник – це судом визнаний винним в корупції функціонер і державний злочинець, який зводить особисті рахунки", – заявив Татаров.
У грудні ЗМІ повідомили, що Татаров, імовірно, фігурує у справі колишнього нардепа та ексглави будівельної корпорації "Укрбуд" Максима Микитася. 1 грудня 2020-го екснардепа і державного експерта повідомили про підозру в хабарництві: слідство вважає, що експерт в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн забезпечив для Микитася проведення недостовірної експертизи. Експертиза стосувалася різниці у вартості квартир на Печерську і на околиці Києва, побудованих "Укрбудом" для Нацгвардії.
Ситник заявив, що Татаров, коли працював у компанії "Укрбуд", "фактично разом із Микитасем давав хабар". Глава НАБУ сказав, що у детективів є листування заступника глави ОПУ з іншими фігурантами провадження. Татаров у відповідь вимагав спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати докази і заявив, що подає до суду на директора НАБУ.
Татаров заперечував свою причетність до злочину. Чиновник вважає, що "антиукраїнські сили" домагаються його відставки. За даними НВ, Татарова не планують звільняти з ОП.
Заступник глави Офісу президента України Андрій Смирнов, коментуючи інформацію про підписання прокурорами САП підозри заступнику керівника ОП Олегу Татарову, заявив, що дії органу досудового розслідування не мають створювати враження про "зведення особистих рахунків".