Подоляк про скандальний шарф Орбана: Найкровопролитніші війни розгоряються тоді, коли маленькі лідери починають марити Великими Імперіями

Подоляк натякнув, що Орбан погано засвоїв уроки історії
Фото: president.gov.ua
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 22 листопада у Twitter заявив, що кожен політик, який у XXI столітті хоче заробити бали, паразитуючи на історичних травмах, створює загрозу міжнародній безпеці.

"Найкровопролитніші війни розгоряються тоді, коли маленькі лідери починають марити Великими Імперіями", – написав Подоляк.

Так він відреагував на вчинок прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який з'явився на публіці у футбольному шарфі з картою так званої Великої Угорщини, до якої входять сучасні українські території.

"Незасвоєні уроки історії повторюються. Навіть угорською", – резюмував радник глави ОП.

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто 22 листопада викликали до Міністерства закордонних справ України та повідомили, що Київ очікує вибачень за дії Орбана, який надів шарф із мапою "Великої Угорщини".

Цей шарф із картою Угорщини, де частину території України та інших сусідніх з Угорщиною країн показано як угорську територію (йдеться про так звану Велику Угорщину), був на Орбані під час його зустрічі з угорським футболістом Балажем Джуджаком.

Цей жест викликав хвилю критики, румунський євродепутат Алін Мітуца нагадав про висловлювання Орбана про "незмішану угорську расу" і висловив думку, що прем'єра Угорщини необхідно притягнути до відповідальності за такі дії.

Орбан після критики у Facebook заявив, що "футбол – це не політика". "Давайте не бачити того, чого немає. Збірна Угорщини – команда всіх угорців, хай де вони живуть", – написав він і супроводив пост прапорами Угорщини.

Контекст:

Термін "Велика Угорщина" використовують для позначення територій, які входили до складу Королівства Угорщина і які Будапешт втратив за Тріанонським договором, підписаним між Угорщиною як однією з країн, що програли війну, та країнами-переможцями, пише "Главком".

Як зазначає "Укрінформ", це широке загальне поняття, пов'язане з угорським ревізіонізмом. Його мета – відновити кордони, які були у Королівства Угорщина до Першої світової війни, або принаймні повернути контроль над угорськими населеними пунктами в сусідніх з Угорщиною країнах.