Подоляк заявив, що ймовірне закриття повітряного простору над Україною – це нонсенс
Агентство звернулося до нього за коментарем після інформації про припинення польотів в Україну бортів авіакомпанії KLM із Нідерландів, що відбулося на тлі російської агресії, і приземленням у Молдові замість України літака авіакомпанії SkyUp, що летів із Португалії.
13 лютого народний депутат України від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко заявив, що, за його інформацією, 14 лютого з 16.00 можуть закрити повітряний простір України.
Подоляк у зв'язку з цим заявив Reuters, що це "нонсенс", і "сама Україна не бачить сенсу" у такому закритті.
Радник глави ОП порівняв таке рішення з "якоюсь частковою блокадою", і підкреслив, що якщо авіаперевізники змінюють свої розклади, це не має стосунку до "рішень або політики" Української держави.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.
Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
Так, у Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.
11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію. 12 лютого кількість таких країн зросла.