Подоляк: Замість жорстких рішень міжнародна спільнота принижено просить Росію повернутися до "зернової угоди"
Обстріли російськими окупантами українських об'єктів, пов'язаних із Чорноморською зерновою ініціативою, є шантажем світової спільноти з боку президента РФ Володимира Путіна і його спільників. Про це 2 серпня заявив у Twitter радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
"Група Путіна" вирішила вкотре зіграти у принизливий шантаж. Розірвала "зернову угоду", заблокувала акваторію, навмисно посилила голод на Африканському континенті, попутно збираючи постраждалих на "Пітерський саміт", послала у традиційному російському стилі міжнародне право, публічно завдала ударів по портовій і зерновій українській інфраструктурі, загрожувала комерційному судноплавству третіх країн", – написав він.
Радник глави ОП вважає, що міжнародна спільнота реагує на поведінку країни-агресора не так, як варто було б.
"Замість жорстких рішень і показового ігнорування вимог "російських кремлівських старців" міжнародна спільнота принижено так просить: "Поверніться до угоди, і ми заплющимо очі на ваші погрози і злочини". Питання. Чому російський агресор повинен зупинитися, а не продовжувати використовувати примітивний шантаж, убивства й руйнування для досягнення своїх локальних цілей?" – запитав Подоляк.
Контекст:
17 липня РФ оголосила про вихід із "зернової угоди".
Президент України Володимир Зеленський того самого дня надіслав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу і президенту Туреччини Реджепу Ердогану пропозицію продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі – без країни-агресора РФ.
У Кремлі у відповідь пригрозили "певними ризиками" в разі продовження "зернової угоди". Росія оголосила всі судна, які прямують до українських портів, законними військовими цілями як потенційних перевізників військових вантажів (Україна у відповідь оголосила про дзеркальні заходи щодо всіх суден, котрі прямують до російських і окупованих українських портів). Після цього РФ почала масовано обстрілювати інфраструктуру півдня України, яка забезпечує роботу "зернового коридору".