Погоджувальна рада вирішила, що блокування трибуни порушує регламент Ради – Стефанчук
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив на брифінгу 22 травня, що погоджувальна рада керівників фракцій та комітетів дійшла висновку, що блокування трибуни парламенту суперечить регламенту Ради. Стефанчука цитує агентство "Інтерфакс-Україна".
"На погоджувальній раді ми ухвалили одне дуже важливе рішення… Ми вирішили, що блокування трибуни та інші форми непарламентської діяльності… суперечать регламенту Верховної Ради, – сказав спікер. – Визнаємо необхідність подальшої консолідації для ухвалення важливих рішень, необхідних для перемоги та відновлення України".
За словами Стефанчука, погоджувальна рада категорично засудила будь-які дії, які перешкоджають виконанню функції Ради, особливо в період повномасштабної російської агресії.
Окрім того, як зазначив голова ВР, погоджувальна рада висловила прагнення утриматися від будь-яких дій, які дестабілізують діяльність парламенту України.
Стефанчук розповів, що рішення погоджувальної ради підтримали представники всіх фракцій та груп, окрім "Євросолідарності".
Напередодні, 21 травня, нардепи від цієї фракції заблокували трибуну Ради, після чого засідання оголосили закритим. Зокрема, депутати від "Євросолідарності" вимагали невідкладно винести на голосування законопроєкт про "заборону московської церкви в Україні", а також створення тимчасової слідчої комісії з питань фортифікацій та забезпечення ЗСУ дронами.
За словами нардепки від "Євросолідарності" Ірини Геращенко, "ЄС неодноразово попереджала колег, що через піврічне блокування наших постанов про створення ТСК, відмову виносити в залу закон про заборону московських попів, ми вдамося до більш радикальних способів відстояти позицію і вимоги мільйонів виборців".
"Парламент – не місце для дискусій? Без ЄС тут була б тиша, як на цвинтарі? Але з'ясувалося, спікер знову злукавив. На погоджувальній інші групи і фракції підтримали документ, у якому йшлося про причини і передісторію блокування. Про необхідність враховувати права опозиції, повернутися до домовленостей діалогів Моне, будувати роботу Ради на взаємоповазі та високій політичній культурі. Але про це Стефанчук ні слова не сказав", – написала Геращенко в Telegram 22 травня.