"Поки це заяви політичних фігур". У МЗС України не надходило сигналів про перегляд безвізу з Євросоюзом
У зв'язку із затвердженням Верховною Радою складу комісії, яка займатиметься добором нового глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у Європарламенті заявляли про ризик втрати Україною співпраці з МВФ і безвізу з Євросоюзом. Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що поки йдеться про заяви політичних фігур.
У Міністерстві закордонних справ України не бачать загрози перегляду безвізового режиму України з Європейським союзом. Про це заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова розповіла в інтерв'ю "Голосу Америки", опублікованому 21 вересня.
Вона зазначила, що в України "є чітке розуміння та домашнє завдання на великому євроінтеграційному треку".
"Це пакет реформ, над яким ми працюємо щодня, включаючи боротьбу з корупцією та діяльність незалежних антикорупційних органів. Майже всі відомства держави залучені в цей трек. Є чітке розуміння, як рухатися, а також що важливо і потрібно робити. І всі ці дії координуються на найвищому рівні", – пояснила заступниця міністра.
За словами Джепарової, це свідчить про відсутність підстав для перегляду безвізу. Крім того, офіційних повідомлень із такою пропозицією у МЗС не надходило, зазначила вона.
"Останні шість років ЄС чимало інвестував як в економіку, так і в систему верховенства права в Україні. Київ, у свою чергу, завжди прислухається до думки міжнародних партнерів. Україна не отримувала від представників Європейського союзу на офіційному рівні інформацію щодо перегляду безвізової політики по відношенню до України. Певні заяви, які можуть лунати, це заяви політичних фігур", – цитує Джепарову пресслужба МЗС у Facebook.
Про ризик втрати Україною співпраці з Міжнародним валютним фондом і безвізу з ЄС заявляли євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер 17 вересня у зв'язку із затвердженням Верховною Радою кандидатур до комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
До комісії входить 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.
Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що у них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога є у ст. 8 закону "Про прокуратуру").
ЄС і США повідомили, що "взяли до відома рішення Ради". "Комісія повинна почати прозорий процес, в основі якого – доброчесність і заслуги кандидатів. Від цього буде залежати наша подальша підтримка", – зауважили дипломати.
Офіс президента України відповів, що взяв до відома критику і закликав "утриматися від надмірних емоцій усіх учасників суспільної дискусії щодо діяльності антикорупційної інфраструктури держави".