Політичні зміни в Україні обернулися звуженням громадянського простору – доповідь ООН із прав людини
За словами Ан-Нашиф, на підконтрольних уряду України територіях "політичні та законодавчі зміни у країні обернулися звуженням громадянського простору, а напади на опозиційні політичні партії, їхніх членів та співробітників вплинули на свободу вираження думок та свободу мирних зборів та асоціацій".
Представниця ООН зазначила, що в Україні "у 2020–2021 роках були випадки переслідування журналістів-розслідувачів та інших працівників ЗМІ, які висвітлюють політичні теми, зокрема пов'язані з корупцією та введенням обмежень у зв'язку з пандемією COVID-19. Ан-Нашиф наголосила, що покараним за це ніхто не був.
Вона також засудила "безкарні погрози та залякування щодо правозахисників, які займаються питаннями прав жінок, гендерної рівності, прав ЛГБТ, боротьби з корупцією та захисту довкілля".
Контекст:
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у грудні, що за 11 місяців 2021 року до неї у зв'язку з порушеннями конституційних прав звернулася 61 тис. громадян, що на 38% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Здебільшого люди скаржаться омбудсменці на порушення права на звернення до органів влади та доступу до публічної інформації. Такі скарги становили 35% від усіх заяв, які надійшли від українців.