Політолог Дзівідзінський заявив, що Вілкула зареєстрували кандидатом у президенти незаконно

Владислав Дзівідзінський: Слова "Опозиційний блок" були додані в назву партії за пару тижнів до висунення, так як до цього вона носила назву "Партія миру і розвитку"
Фото: Владислав Дзівідзінський / Facebook

Нардепа від Опозиційного блоку Олександра Вілкула зареєстровано як кандидата від партії "Опозиційний блок – партія миру і розвитку", перейменування якої з "Партії миру і розвитку" заборонив суд, заявив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Владислав Дзівідзінський.

Центральна виборча комісія порушила закон, коли зареєструвала кандидатом у президенти України нардепа від Опозиційного блоку Олександра Вілкула, заявив у своєму Facebook експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Владислав Дзівідзінський.

"Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у президенти під №17 Олександра Вілкула. Він подав у ЦВК документи на реєстрацію кандидатом у президенти від імені партії "Опозиційний блок – партія миру і розвитку", але треба зауважити, що при цьому слова "Опозиційний блок" були додані в назву партії за пару тижнів до висунення, так як до цього вона носила назву "Партія миру і розвитку". У відкритих джерелах є інформація, що 17 січня 2019 року вже набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, згідно з яким партія мала би називатися "Партія миру і розвитку", а також у рішенні прописана заборона використання в найменуванні партії назви інших партій або символіки", – написав він.

Про рішення суду 17 січня повідомляв сайт Опозиційного блоку.

Реєстрація Вілкула від партії "Опозиційний блок – партія миру і розвитку" означає, що ЦВК керується не законом, а політичною доцільністю, додав експерт.

"Відповідно до українського законодавства та Конституції України, рішення суду є обов'язковим для виконання, але Центральна виборча комісія це враховувати, схоже, не збирається. Ще до початку фінальної стадії виборчої кампанії ми вже бачимо правову колізію, так як Центральна виборча комісія є державною інституцією, а видані ними документи, у тому числі посвідчення кандидата – є офіційними! Але якщо йти за логікою судового рішення – то такі дії вчинені з порушенням і є незаконними... Для мене особисто дуже тривожним є той факт, що такі дії можуть бути негативним прецедентом, який демонструє, що Центральна виборча комісія керується не верховенством права, а політичною доцільністю переважної більшості з її складу, який так довго, так складно і так сумлінно підбирався Адміністрацією Президента!" – заявив Дзівідзінський.

Він уважає, що президент України Петро Порошенко в такий спосіб хоче перешкодити нардепу і кандидату у президенти Юрієві Бойку вийти у другий тур.

"Рішенням суду перейменування партії визнано незаконним, однак реєстрація Олександра Вілкула кандидатом від цієї партії відбулася, а це може бути підтвердженням того, що керована Банковою ЦВК є підконтрольною, а сам Порошенко готовий іти на будь-які порушення, щоб роздробити біло-синій електорат і перешкодити таким лідерам, наприклад, як Бойко, вийти до другого туру виборів, адже для гаранта це завдання №1 у першому турі президентських виборів. Логічно припустити, що рішення Центральної виборчої комісії, цілком імовірно, також буде оскаржуватися в суді. А це означає, що виборча кампанія продовжує стрімко набирати обертів і тепер переходить ще й у юридичну та судову площину!" – заявив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики.

20 січня Вілкула висунули у президенти, 22 січня він подав документи у ЦВК, 25 січня отримав посвідчення кандидата.

Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. До 3 лютого 2019 року дозволено офіційне висунення кандидатів та подавання документів для реєстрації, на яку виділяють п'ять днів. Останнім днем реєстрації стане 8 лютого.