Політологиня Кушнір: Питання укриттів у Києві стало політичною картою Офісу президента у війні проти Кличка

З укриттями "біда по всіх областях", тобто проблема державного рівня, і за такою логікою президент має звільнити всіх голів військових адміністрацій у країні, пише політологиня Світлана Кушнір
Фото: unn.com.ua
Києву планують приставити "наглядача" від Офісу президента – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна, який замінить голову Київської міської військової адміністрації Сергія Попка, заявила політологиня Світлана Кушнір. У своєму Facebook вона написала, що поки в боротьбі проти мера Києва Віталія Кличка Офіс президента "вийшов сам на себе".

"Як питання укриттів у Києві стало політичною картою Офісу президента у війні проти Кличка. Коротко. 10 днів минуло з моменту трагедії через закрите укриття в Деснянському районі столиці. За цей час, за задумкою групи в Офісі президента (створеної задля знищення Кличка як політичного опонента), глава міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України пан Камишін мав обійти всі підвали Києва й дати жахливу картинку стану бомбосховищ. За це Камишіну пообіцяли місце очільника КМВА, яке зараз обіймає Попко. Це підтверджує і той факт, що укриття обходили з інспекціями лише Кличко і Камишін. Попко, у якого сховища є прямим обов'язком, узагалі просаботував перевірку. А КМВА весь цей час поводила себе так, наче її не існує. Тобто в КМВА уже змирилися, що Попка, як і його попередника, готують на вихід", – написала експертка.

Кушнір додала, що "торпедою" проти Кличка мало стати 10 голів райдержадміністрацій від "Слуги народу", яких призначає і звільняє президент.

"Ну, тобто це такі раби лампи, які пилять київський бюджет, поки дозволяє Офіс президента. Але травля Кличка пішла не за планом. По-перше, виявилося, що 1,2 млрд коштів, які Київ виділив на укриття районам, освоювали голови РДА – "слуги народу". У понеділок Камишін вийде зі звітом, у якому покаже жахливі картинки укриттів. Виходить, Офісу президента треба звільняти і саджати своїх же. По-друге, чиновники Деснянської РДА, де сталася трагедія, попросили 100% премії голові РДА [Дмитрові] Ратнікову. Розгорівся скандал, і голови РДА трошки скисли як "борці за самоврядування", – стверджує вона.

Політологиня вважає, що рішення, які ухвалять на ставці верховного головнокомандувача в понеділок, продемонструють, що переможе – політика чи здоровий глузд.

"У той самий день, як міністр Камишін з'явився в ефірі телемарафону й за сценарієм сказав про жахливий стан укриттів у Києві, вийшов масштабний звіт ДСНС. ДСНС перевірила стан укриттів по всій країні. І виявилося, що в Києві – найбільше по країні придатних бомбосховищ. А з укриттями біда по всіх областях. Тобто проблема – державного рівня. За такою логікою Зеленський має звільнити всіх голів військових адміністрацій у країні. Знову вийшли самі на себе. У понеділок буде ставка президента. Якщо переможе політика, Кличку поставлять "смотрящего" від Офісу президента. Якщо переможе здоровий глузд, отримаємо програму з вирішення глобальної проблеми з укриттями по всій країні", – резюмувала вона.

Контекст:

У ніч на 1 червня внаслідок ракетної атаки в кількох районах Києва впали уламки ракет. Поранення дістало 16 людей. Біля поліклініки в Деснянському районі загинуло троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли у нього потрапити.

Чоловік однієї із загиблих розповів, що уламки впали тоді, коли він шукав охоронця поліклініки, щоб той відчинив бомбосховище. Поліція розпочала розслідування через зачинене укриття.

Затримали охоронця поліклініки і трьох посадовців. 2 червня їх повідомили про підозру: посадовців – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, охоронця – у залишенні в небезпеці, що спричинило смерть.

Кличко звернувся до Кабінету Міністрів і запропонував усунути від виконання обов'язків голову Деснянської РДА. Мер заявив, що відповідальними за роботу укриттів є керівники закладів, де розташовані ці укриття, а також голови районів.

3 червня Камишін повідомив, що провів нараду за участю мера столиці, голови Київської міської військової адміністрації Сергія Попка, представників Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій і Ради національної безпеки і оборони. У Києві створили комісію з ревізії бомбосховищ, її очолить посадовець від Київської міської військової адміністрації. За словами Камишіна, щоранку комісія звітуватиме про проміжні результати перевірки. На 12 червня комісія підготує звіт щодо ревізії.