Політолог Соколовська: Питання газових потоків і відносин із ЄС та США менш важливі для людей, ніж соціальні наміри Ляшка
Теми податків, тарифів і цін, а також соціальних виплат "вигнано" на периферію в передвиборчій риториці майже всіх кандидатів у президенти України, які говорять переважно про глобальні питання, і на цьому тлі "соціальність" голови Радикальної партії Олега Ляшка дає йому перевагу в очах електорату, вважає політичний експерт Яніна Соколовська.
Закриті штабні опитування засвідчують, що громадяни сприймають як кандидата, який займається на виборах не чимось глобально-політичним, а людськими потребами, тільки голову Радикальної партії Олега Ляшка, заявила у своєму Facebook 22 лютого політичний експерт Яніна Соколовська.
"Мабуть, глобальність європейського автобану, питання газових потоків і відносин із ЄС та США для окремо взятої Марії Іванівни менш важливі, ніж наміри Ляшка звільнити від податків тих, хто живе на "мінімалку", і підвищити виплати на народження дітей. Мабуть, за цими намірами люди бачать слово "справедливість". Це зрозуміло. В інших кандидатів у президенти за високими обіцянками й далекими намірами загубилася сама думка про соціальний договір влади із суспільством. Ляшко цей соціальний договір реанімує. Його суть – у соціально-економічному захисті громадян, а не в популізмі й передвиборчих легендах", – написала політолог.
Вона додала, що зараз передвиборчий порядок денний зміщено із соціально-економічних питань на ідеологічні.
"Фактично всю "соціалку" вигнано на політичне гуляй-поле. [Чинний президент] Петро Порошенко – ідеолог армії-мови-томосу. [Актор і бізнесмен] Володимир Зеленський про людську бідність може тільки жартувати. [Лідер "Батьківщини"] Юлія Тимошенко була прем'єром, і ми пам'ятаємо, якими цінами на газ це обернулося для кожного українця... Зрештою, якщо уважно переглянути і порівняти досягнення й обіцянки всіх 44 кандидатів у президенти, можна помітити, що відновлення соціальної справедливості пропонує громадянам тільки Ляшко: від справедливих тарифів до справедливих податків. І це розмова не тільки про цифри, це – про гідність, яку у громадян намагаються відняти несправедливі злидні", – вважає Соколовська.
Вона переконана, що українське суспільство чекає від політиків нового соціального договору.
"Мабуть, саме ця "соціальність" дає Ляшку те, що інші беруть гаманцем, – зростання довіри. Мабуть, тому він залишається на третій-четвертій позиції президентського рейтингу. А це означає, що в радикалів є важелі для реалізації соціальних програм. Тим більше, що перед очима у нас є приклад найближчої нам за духом європейської країни – Польщі. Там соціальний договір між державою і суспільством реалізують повністю", – резюмувала експерт.
Вибори президента України відбудуться 31 березня цього року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. На пост глави держави претендує 44 кандидати.