Політолог Золотарьов: Єрмак дістав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників до всіх процесів, спрямованих на імплементацію мирного плану
У Кремлі розуміють, що глава Офісу президента Андрій Єрмак залучатиме західних партнерів відразу до кількох напрямів української зовнішньої політики, але нічого вдіяти не можуть, пише політолог, керівник аналітичного центру "Третій сектор".
Протягом останніх тижнів Росія посилено намагається протиснути свій порядок денний щодо Донбасу, пише у Facebook політолог, керівник аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.
"І представник РФ у переговорах радників "Нормандської четвірки" [Дмитро] Козак [намагається] ставити ультимативні вимоги українській стороні, наприклад, щоб ЗСУ не відповідали на вогонь із боку формувань ОРДЛО. Зрозуміло, такий "мирний план" в інтересах Росії і невизнаних республік категорично не влаштував Банкову. Глава ОП Єрмак жорстко відповів Козаку, вимагаючи повернутися до конструктиву і говорити про дійсно мирний план і дорожню карту щодо Донбасу, яку розробила Україна разом із Німеччиною і Францією", – зазначив він.
Експерт додав, що в Офісі президента скоординували позиції щодо Донбасу з Німеччиною і Францією.
"Києву вдалося переконати європейських партнерів у неприпустимості йти на поступки Кремлю в ситуації, коли триває ескалація напруженості на лінії зіткнення. Фактично ми бачимо, що зараз Офіс президента прагне залучити західних партнерів відразу до кількох напрямів. Щодо Донбасу – в координації з Німеччиною і Францією. Щодо Криму – створенням Кримської платформи. Стосовно широкого порядку денного – зі США. Єрмак, який відповідає за міжнародний напрям, дістав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників до всіх процесів, спрямованих на імплементацію мирного плану. У Кремлі це розуміють, але нічого вдіяти не можуть, тому і лунають заяви в дусі "що наше – те наше, а про ваше поговоримо", – написав Золотарьов.
20 березня російський "Інтерфакс" написав, що Козак запропонував сторонам переговорів політрадників нормандського формату письмово закріпити заборону сторін на відкриття вогню у відповідь без дозволу керівництва.
Наступного дня "Європейська правда" повідомила, що Єрмак написав лист-відповідь "нормандським радникам". У ньому, за даними видання, він повідомив, що Україна за жодних умов не може погодитися на ці пропозиції.