Політолог Золотарьов: На південному сході найсильнішими є позиції Новинського та Вілкула
В Опозиційному блоці конкурують внутрішньопартійні групи, але до відкритого протистояння поки конфлікт не доходив, заявив керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов, коментуючи слова заступника голови парламентської фракції політсили Сергія Льовочкіна про співголову фракції Юрія Бойка як єдиного кандидата у президенти від партії. Політолог уважає, що в регіонах з основним електоратом Опозиційного блоку позиції нардепів Вадима Новинського та Олександра Вілкула сильніші.
В Опозиційному блоці відбуваються складні внутрішні процеси, і заява заступника голови парламентської фракції політсили Сергія Льовочкіна про співголову фракції Юрія Бойка як єдиного прийнятного кандидата в президенти від цієї партії може їй дорого обійтися. Таку думку висловив політолог, керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов у своєму Facebook.
"Дивна заява Сергія Льовочкіна минулого понеділка про єдиного кандидата від сходу, яким він назвав Юрія Бойка, може дорого обійтися Опоблоку. В Опоблоці відбуваються серйозні внутрішні процеси. Факт конкуренції внутрішньопартійних груп загальновідомий. Незважаючи на постійні чутки про внутрішній розкол, Опоблок поки тримається, і досі вдавалося утримати ситуацію, не доводячи конфлікту до відкритих форм протистояння. Очевидно, розуміючи, що цей розкол матиме непереборні негативні наслідки. Однак такі заяви можуть порушити крихкий баланс. Протиріччя у фракції вже призвели до виходів депутатів з Опоблоку. І тепер такі персонажі, як Рабінович (нардеп Вадим Рабінович у 2016 році заявив про вихід із фракції і почав свій політичний проект "За життя". – "ГОРДОН"), і "відкушують" чималий шмат електорату південного сходу, який за фактом уже не є електоральним монополістом у цьому регіоні", – написав політолог.
Золотарьов зазначив, що сьогодні функції публічних представників партії, окрім Бойка, найчастіше виконують нардепи Вадим Новинський та Олександр Вілкул. За жанром виступів Бойко позиціонується в ролі поважного фундаментального критика, а Новинський і Вілкул беруть на себе роль радикальних критиків політики влади, уважає експерт.
"У регіональному розрізі електорат Опоблоку – це переважно жителі південного і східного регіонів, тут сильніші позиції Новинського, Вілкула. Не варто нехтувати і підтримку Новинського в колах УПЦ. Та й на сьогодні більшість організацій партії в регіонах навряд чи підтримає тезу про те, що єдиного кандидата вже визначено. Для Опоблоку вже саме з'ясування стосунків на підступах до кампанії загрожує колосальними репутаційними втратами. Чи можна уникнути цього? Інструмент виходу з таких проблемних ситуацій давно існує – це праймеріз: внутрішньопартійні вибори, результат яких укаже на того самого "єдиного кандидата", – заявив політолог.