Політолог Кочетков вимагає від очільника "Укренерго" надати довідки про доходи керівництва компанії за два останні роки

"Укренерго" очолює Володимир Кудрицький
Фото: пресслужба "Укренерго"

НАБУ і САП мають усі підстави провести перевірку причетності голови "Укренерго" Володимира Кудрицького до схеми розкрадання електроенергії. Про це у Facebook заявив політичний експерт Олександр Кочетков.

"Нещодавно писав про "Укренерго" – нашу новітню кузню кадрів в оборонних закупівлях. І де триває слідство ДБР щодо розкрадання електрики й недоброчесних тендерів. Зокрема, згадував про очільника цієї структури Володимира Кудрицького, який такий заклопотаний державними справами, що "по неуважності" випускає у відрядження за кордон фігурантів кримінальної справи, яку веде ДБР. І вони чомусь не повертаються в Україну до слідчих, мабуть, тому, що ніколи не порушували закон", – написав Кочетков.

Він додав, що під керівництвом директора "Укренерго цифрові рішення" Андрія Немировського проводять "дивні тендери".

"Наприклад, тендер по закупівлі матзабезпечення, у якому брав участь один (!) учасник, що змагався сам із собою за право постачати програми, які Microsoft надає Україні безоплатно у зв'язку з війною. Ціна питання сягнула за 80 млн грн. А ще багаточисельні керівники "Укренерго" та її "дочок" за свою фантастично успішну, але невідому українцям роботу виписують собі фантастичні премії, той самий Немировський отримав річну премію в розмірі 4 287 552 грн. За сумнівні премії "Укренерго" можна було б озброїти FPV-дронами не один підрозділ ЗСУ", – зазначив Кочетков.

Політолог заявив, що статки керівників "Укренерго" мають бути публічними.

"Тому я, згідно з діючим законодавством України, звернувся з листом до очільника "Укренерго" з вимогою надати мені довідки про доходи керівництва цієї структури за 2022–2023 роки війни, оскільки їхніх декларацій в офіційному реєстрі я так і не знайшов. Після отримання (якщо нададуть) цієї відкритої і суспільно значущої інформації ми зможемо достеменно розібратися з "Укренерго" – хто, за що і скільки. А ДБР і суд, сподіваюся, ще й уточнять, згідно з якою статтею КК", – підкреслив експерт.

Контекст:

11 січня НАБУ повідомило про завдання ПрАТ "НЕК "Укренерго" збитків. За даними слідства, у березні 2022 року державний оператор продав одному з найбільших трейдерів "Юнайтед Енерджі" електричну енергію на суму понад 716 млн грн попри наявну заборгованість. За версією детективів, "Юнайтед Енерджі" перепродав її реальним учасникам ринку, а кошти вивів.

У справі підозрюваними є четверо осіб: імовірний організатор схеми, голова правління комерційного банку, який, як стверджує слідство, був гарантом оплати, а також директор приватної компанії і директор департаменту "Укренерго", який не зупинив продажу.

Того самого дня в "Укренерго" повідомили про "тісну співпрацю з НАБУ в цій справі" й запевнили, що надають слідству всю необхідну інформацію і намагатимуться в суді стягнути з компанії 1,1 млрд грн боргу.