Поліція прийняла 159 заяв про порушення виборчого законодавства в "день тиші" – перший заступник глави МВС photo icon

Усі підрозділи МВС продовжують працювати в посиленому режимі, оперативний штаб фіксує і перевіряє 100% повідомлень, зазначив перший заступник глави МВС
Фото: mvs.gov.ua

Станом на 14.00 30 березня 79 зі 159 заяв, які надійшли, пов'язані з незаконною агітацією, розповів перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

Станом на 14.00, 30 березня, в Національну поліцію України надійшло 159 повідомлень про порушення виборчого законодавства, повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий; повідомлення опубліковано на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

За його словами, 79 заяв пов'язані з незаконною передвиборчою агітацією, два випадки – хуліганство, один – погроза фізичною розправою, 69 належать до інших фактів.

“Усі підрозділи МВС продовжують працювати у посиленому режимі. Під охороною Національної поліції перебуває 29 866 комісій. Для безпеки та порядку безпосередньо на виборчих дільницях залучено понад 39 тисяч поліцейських, а на окружних виборчих комісіях – 518 правоохоронців. Оперативний штаб МВС фіксує та перевіряє 100% повідомлень, як і ті, що надходять на лінію "102", так і ті, які аналітики штабу виявляють у відкритих джерелах: ЗМІ, соціальні мережі та інше", – додав Яровий.

Перший заступник глави МВС зазначив, що всього станом на 30 березня поліція зареєструвала 4891 повідомлення, пов'язане з порушенням виборчого законодавства.

"За цим фактом розпочато 250 кримінальних проваджень та складено 655 адміністративних протоколів", – підкреслив Яровий.

Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. 8 березня ЦВК затвердила остаточний список із 39 кандидатів у президенти.

30 березня оголошено "днем тиші" – будь-яка передвиборча агітація цього дня заборонена. Утім, вже у середині дня рух "Чесно" повідомив про випадки прихованої агітації по всій Україні – на рекламних сітілайтах та білбордах розміщено рекламу у вигляді гасел, яка не містить згадок про кандидатів у президенти, але стилізована під їх агітацію.