Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом обстрілу редакції видання "ГОРДОН"

Правоохоронці зафіксували ненаскрізне пошкодження зовнішнього скла подвійного склопакета
Фото: kyiv.npu.gov.ua

Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом обстрілу редакції видання "ГОРДОН". Про це 19 січня повідомила пресслужба Нацполіції Києва.

За даними правоохоронців, інформація про пошкоджене вікно в офісі редакції надійшла їм приблизно о 17.00.

Слідчо-оперативна група, що прибула на місце події, зафіксувала ненаскрізне пошкодження зовнішнього скла подвійного склопакета.

Наразі правоохоронці встановлюють свідків та очевидців події, а також переглядають відео з камер спостереження.

Слідчий відділ Подільського управління столичної поліції відкрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 194 (навмисне знищення чи пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років.

Засновник видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон сьогодні ввечері повідомив про обстріл офісу, розташованого на вулиці Щекавицькій, і показав отвір від кулі в одному з вікон офісу. Журналіст пов'язав те, що сталося, зі своєю професійною діяльністю.

Національна спілка журналістів України закликала поліцію оперативно й ефективно розслідувати обстріл офісу видання "ГОРДОН".

Контекст:

Наприкінці листопада 2021 року Гордон розповів, що розчарувався у президенті Володимирові Зеленському. Він нагадав, що 2019 року виступав категорично проти переобрання п'ятого президента Петра Порошенка на новий строк і публічно агітував голосувати за Зеленського, сподіваючись, що той швидко проведе потрібні реформи. Але за два з половиною роки президентства Зеленського, на думку журналіста, в Україні "не було проведено жодної помітної реформи, навіть не стартувала боротьба з корупцією, ми фіксуємо тільки ще більшу концентрацію влади навколо Офісу президента і тиск на свободу слова".

Після цієї заяви Зеленський сказав журналістам, що Гордон "аж із штанів викидається", так не хоче, щоб він ішов на другий президентський строк.

У грудні, після інтерв'ю з колишнім керівником Офісу президента Андрієм Богданом, Гордон звернувся до правоохоронних органів України – Офісу генпрокурора, Служби безпеки України, Національної поліції, Державного бюро розслідувань – і посольств західних країн. В інтерв'ю Богдан сказав, що Зеленський віддає особисті вказівки про кримінальне переслідування деяких людей, у списку лунало прізвище Гордона. За словами Богдана, стосовно журналіста можуть проводити негласні слідчі (розшукові) дії (НСРД).

У запитах до правоохоронних органів України Гордон просив відповісти на такі запитання: чи розпочато стосовно нього кримінальні провадження та за якою статтею; чи є в нього статус підозрюваного в якомусь кримінальному провадженні, якщо так, то в чому його підозрюють; чи проводять стосовно нього НСРД і навіщо.

В Офісі генерального прокурора і СБУ відповіли, що в засновника інтернет-видання "ГОРДОН" немає статусу підозрюваного в жодному кримінальному провадженні. Водночас у відомстві зазначили, що відомостей про проведення оперативно-розшукової діяльності "в інформаційних системах Офісу генерального прокурора не враховують", тому надати таку інформацію воно не може. У СБУ, ДБР та поліції не повідомили, чи проводять НСРД безпосередньо стосовно Гордона.