Польща закликає ЄС і НАТО чинити рішучий спротив радянським планам щодо України – віцемаршалок Сейму

Вільна, суверенна, незалежна від Росії Україна є державним інтересом Польщі та всієї Європи, зазначив Терлецький
Фото: EPA
Польща завжди закликатиме Європу до солідарності з Україною на тлі агресії з боку РФ. Про це 16 лютого, виступаючи із трибуни Верховної Ради України, заявив віцемаршалок Сейму Польщі Ришард Терлецький, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Тиждень тому Сейм Польщі, а також Сенат Польщі затвердили ухвали, у яких ми закликаємо всі міжнародні організації, передусім Європейський союз і НАТО, чинити рішучіший спротив радянським планам щодо України. І ми завжди так робитимемо: ми завжди закликатимемо Європу до солідарності з Україною", – сказав Терлецький.

Він зазначив, що здійснив свій візит до України саме 16 лютого, щоб продемонструвати підтримку Польщі.

"Ми обрали цей день... тому що розвідки союзних держав інформували, що цього дня чи вночі відбудеться російська агресія, російський наступ. Ми вирішили приїхати до вас цього дня, щоб показати, що ми разом із вами, – наголосив Терлецький. – Ми приїхали, щоб показати свою солідарність з Україною і сказати чітко всій Європі, що вільна, суверенна, незалежна від Росії Україна є державним інтересом Польщі та всієї Європи".

Терлецький приїхав до Києва 16 лютого, 17–18 лютого Україну відвідає маршалок Сенату Польщі Томаш Гродський, повідомляв глава МЗС Дмитро Кулеба.

27 січня Сейм Польщі (нижня палата парламенту) ухвалив звернення до країн НАТО і Євросоюзу із закликом про підтримку України та жорстку реакцію на російську агресію.

4 лютого за ухвалу про підтримку України одностайно проголосував Сенат Польщі (верхня палата парламенту). У ній наголошують, що "вільна Україна – одна з гарантій безпеки Польщі", а "без незалежної України не може бути безпечної Польщі".

Контекст:

США, НАТО і Україна неодноразово заявляли про нарощування російських військ поблизу українського кордону. Штати й Альянс закликали Росію до деескалації напруження на кордоні України.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій зосереджено 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентом. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликала своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Президент України Володимир Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації про ймовірне вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.