Пономарьов: Президент Бразилії думає, як годувати своїх людей і як заробити грошей, про це думають Індія та Китай. Але не думаю, що вони стануть на бік Кремля G

Пономарьов переконаний, що позицію країн видно на голосуваннях в ООН
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Щодо війни в Україні Китай, Бразилія та Індія не стають на бік Росії, а просувають власні інтереси. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив колишній депутат Держдуми РФ, бізнесмен Ілля Пономарьов, який живе в Україні.

"Більшість країн світу, лідерів цих самих країн світу, думають про інтереси насамперед своїх громадян, і зовнішня політика загалом завжди була ще цинічнішою, ніж внутрішня", – сказав він.

За словами бізнесмена, президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва "думає, відповідно, як годувати своїх людей".

"Він тому думає, у який спосіб використати ось цей глобальний геополітичний конфлікт, щоб Бразилія могла заробити грошей. Так само думає Китай. Але водночас я не думаю, що хоч одна із цих країн насправді стане на бік Кремля", – вважає Пономарьов.

"Простою ілюстрацією" своєї тези він назвав голосування в ООН "щодо всіх принципових питань, які ставить Росія".

"Ці країни послідовно утримуються. Просто з погляду української оптики в цьому випадку навіть такий нейтралітет – це вже зараховують на користь Росії. Він не на користь Росії. Китай не постачатиме Росії зброї. Китай – так, буде в Росії торгувати і де-факто допомагатиме Росії уникати ось цих самих санкцій тим, що купуватиме російські нафту й газ, але робитиме це з величезною знижкою у своїх інтересах. Й індуси робитимуть те саме", – наголосив Пономарьов.

Він пояснив, що "треба просто розуміти це як правила гри, які склалися в міжнародній політиці".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

14 квітня під час візиту до ОАЕ да Сілва закликав створити групу "нейтральних" країн спеціально для започаткування мирних переговорів між Росією та Україною. Він також звинуватив США і ЄС у "заохоченні" війни в Україні. 18 квітня да Сілва все ж таки засудив російське вторгнення і знову закликав до проведення переговорів.

21 квітня президент Бразилії у відповідь на запрошення приїхати до України оголосив, що прибуде його помічник.

24 лютого оприлюднили документ "Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні", який складається з 12 пунктів. Президент України Володимир Зеленський сказав, що частина пунктів у цьому документі відповідає інтересам України, а з частиною Київ не погоджується. Водночас планом Зеленський документ не вважає, за його словами, ідеться про "думки" Китаю щодо врегулювання.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що принаймні один із пунктів документа – пов'язаний із санкціями – не відповідає інтересам України.

26 квітня Зеленський провів першу після повномасштабного вторгнення РФ телефонну розмову з главою Китайської народної республіки Сі Цзіньпіном.