Порошенко: Дуже сподіваюся, що нам вдасться завершити створення антикорупційної інфраструктури до президентських виборів
Президент України Петро Порошенко сподівається, що створювати антикорупційний суд у країні почнуть у липні 2018 року.
Президент України Петро Порошенко сподівається, що до наступних президентських виборів в Україні має завершитися створення антикорупційної інфраструктури. Про це він сказав на прес-конференції з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром 29 травня у Києві, повідомила прес-служба українського президента.
"У нас до президентських виборів залишився ще майже рік, і я дуже сподіваюся, що нам вдасться завершити створення в повному обсязі антикорупційної інфраструктури, якої, хочу наголосити, не має жодна країна світу", – сказав Порошенко.
За його словами, антикорупційна інфраструктура в Україні функціонує ефективно.
"Ми запровадили надзвичайно ефективні заходи, які сьогодні або обмежують, або майже ліквідують корупцію в багатьох секторах економіки... На сьогоднішній день спільні та узгоджені антикорупційні кроки дозволяють притягнути до кримінальної відповідальності за корупційні дії і міністрів, і депутатів парламенту, і губернаторів окремих регіонів", – сказав глава держави.
Він сподівається, що Верховна Рада невдовзі розгляне законопроект про антикорупційний суд.
"Зараз парламент розглядає майже дві тисячі поправок, які були подані до цього законопроекту, але я висловлюю щире побажання, що парламент спроможеться прийняти відповідний законопроект і ми зможемо розпочати процес створення антикорупційного суду вже в липні цього року. І цього року цей процес буде завершений і Україна буде мати антикорупційний суд", – заявив Порошенко.
22 грудня 2017 року він вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку базових реформ.
В АП заперечили, що вважають законопроект таким, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні повинні створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося узгодити 13 із 14 поправок, запропонованих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Неузгодженим залишається позиція про повноваження Громадської ради міжнародних експертів щодо права вето під час призначення суддів.
23 травня Рада розпочала розгляд законопроекту про антикорупційний суд у другому читанні.