Справжня боротьба з корупцією в Україні почнеться з ліквідації всіх антикорупційних органів – адвокат Федур
Правоохоронна та судова системи в Україні з кожним роком стають тільки гіршими, заявив адвокат Андрій Федур.
Справжня боротьба з корупцією в Україні почнеться з ліквідації всіх антикорупційних органів, заявив в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 26 травня, адвокат Андрій Федур.
"Ситуація змінюється. Але, на жаль, на гірше. Дозволю собі стверджувати, що наша правоохоронна система і судова система з кожним роком стають тільки гіршими. Деградують. Усі роки моєї практики мене цікавило лише одне – суд. Немає суду – немає країни... Сьогоднішня судова система, судді, повністю деморалізовані... У нас завжди при зміні влади вирішували одне з важливих питань – суд або суддя наш чи не наш? Тому ми дожилися до того, що інколи маємо такі зовсім ганебні явища", – заявив Федур.
Відповідаючи на коментар про його неодноразову критику антикорупційних органів в Україні, Федур сказав: "Я навіть далі пішов. Заявив, що справжня боротьба з корупцією в Україні почнеться з ліквідації всіх антикорупційних органів".
"Я взагалі не розумію, для чого нам потрібні ті чи інші антикорупційні органи, якщо у нас є правоохоронна система. Якщо прокуратура не здатна боротися зі злочинністю, підтримувати публічне обвинувачення в судах і доводити винність особи, яка вчинила злочин, треба говорити, що у нас щось не так із прокуратурою. А не казати, що ми зараз створимо антикорупційну прокуратуру – і настане щастя. Так не буває... Якщо ми не можемо захистити свої права в суді першої інстанції, нам нічого створювати антикорупційний суд", – продовжив адвокат.
Він підкреслив, що "Конституцією заборонено створення чогось подібного".
"Як би комусь не хотілося – чи нашим партнерам, чи ще комусь – ми не можемо створити антикорупційний суд, бо це спеціальний суд, прямо заборонений Конституцією нашої держави... Ми дуже голосно репетували, що треба створити Національне антикорупційне бюро, і настане загальне щастя, із корупцією буде покінчено тощо... Але є проблемка. Будь-який закон матеріального права – чи це буде Конституція України, чи Кримінальний кодекс – не містить таких дефініцій, понять, як корупція. Люди на кожному кроці вживають цей термін, а я не бачу жодної статті. Усі говорять про корупційний злочин, а яка це стаття? Немає такої! Ми створили орган, який зайнявся відвертими дурницями", – додав Федур.
Він уточнив, що має на увазі Національне антикорупційне бюро України.
"Воно зайнялося саморекламою, самопіаром. Повідомлення про роботу правоохоронних органів, які борються з корупцією, мають бути чіткі, як некролог", – уважає адвокат.
НАБУ було створено в Україні 16 квітня 2015 року. Того ж дня його очолив Артем Ситник. Наразі справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд Києва, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Ситник зауважував, що суди часто затягують справи бюро.
Наразі Верховна Рада розпочала розгляд законопроекту про антикорупційний суд у другому читанні, за основу парламент узяв його 1 березня 2018 року. Зараз документ погоджують із представниками Міжнародного валютного фонду і Венеціанської комісії.