Порошенко подав позов проти МВС і Геращенка – Парубій

Порошенко вважає, що слова Геращенка завдають шкоди його репутації
Фото: Петро Порошенко / Facebook
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявляв, що вважає п'ятого президента Петра Порошенка зацікавленим у провокаціях під час акції протесту біля будівлі Офісу президента. Порошенко в суді висунув вимогу спростувати цю інформацію, розповів нардеп від "Європейської солідарності" Андрій Парубій.

Нардеп від фракції "Європейська солідарність" Андрій Парубій заявив, що п'ятий президент, нардеп від "Євросолідарності" Петро Порошенко подав позов про захист честі та гідності проти Міністерства внутрішніх справ і заступника глави МВС Антона Геращенка.

Про це він розповів на позачерговому засіданні Верховної Ради 30 березня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Парубій спочатку розповів, що депутат Київради від "Євросолідарності" Віктор Кононенко помітив за собою стеження, вирішив з'ясувати, хто за ним стежить, і дізнався, що це правоохоронці.

"Вони пред'явили посвідчення поліції. Брудна операція була зірвана. [...] У "Європейській солідарності" вважають, що незаконне стеження поліції за ветераном війни і нашим депутатом може бути пов'язане з лукавими заявами про нібито причетність нашої партії та особисто Петра Порошенка до розмалювання Офісу президента і розбивання шибок на дверях на Банковій. Порошенко направив до суду позов проти МВС і особисто Антона Геращенка з вимогою визнати цю інформацію недостовірною і такою, яка принижує його честь та гідність, завдає шкоди його репутації", – заявив він.

Нардеп сказав, що це не перший випадок стеження за представниками партії.

"Улітку 2020 року за незаконним стеженням за партійним офісом попалися горе-детективи ДБР. Ми вимагаємо від влади припинити ганебну практику використання правоохоронних органів для переслідування опозиції", – додав Парубій.

20 березня біля Офісу президента в Києві відбулася акція на підтримку засудженого активіста Стерненка. Мітингувальники вимагали відпустити Стерненка, фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, накласти санкції на колишнього заступника глави адміністрації четвертого президента України Віктора Януковича Андрія Портнова. Також вони вимагали відставки генпрокурорки Ірини Венедіктової і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Протестувальники кидали фаєри, шумові гранати, а потім запустили феєрверки. Розбили скло в будівлі ОПУ, розмалювали стіни, а табличку "Президент України" підпалили.

Геращенко заявив, що у провокаторів був план щодо кровопролиття, але поліція не допустила цього.

Заступник глави МВС висловив думку, що зацікавленою особою у провокаціях під ОП є Порошенко.

"Я знаю, що зацікавленою особою є Петро Олексійович Порошенко. Це моя особиста думка. Петрові Порошенку потрібно робити все, щоб було... Чим гірше, тим краще для нього", – заявив заступник глави МВС.

У "Європейській солідарності" закликали Геращенка попросити вибачення у п'ятого президента і спростувати інформацію.

За підсумками акції поліція вручила підозри в хуліганстві та/або умисному знищенні або пошкодженні майна шістьом особам. Двох, Владислава Стафійчука і Євгена Строканя, суд відправив під цілодобовий домашній арешт. Щодо чотирьох учасників акції склали адмінпротоколи.

Організатор мітингу Сергій Філімонов заявляв, що вважає проведену акцію мирною, оскільки на ній ніхто не постраждав. Філімонов розповів, що на акції "готувався перформанс", але биття вікон і димових шашок організатори не планували.

В ОПУ оцінили збитки від заворушень у 2 млн грн. Згідно з повідомленням на сайті Офісу президента, унаслідок запуску феєрверків пошкоджено двері та внутрішнє оздоблення тамбура одного з під'їздів. 22 березня клінінгова компанія вже почала очищати будівлю від написів. Директор компанії Сергій Козолуп оцінив строк робіт у чотири дні. На запитання про оцінну вартість робіт Козолуп відповів: "Точно не 2 млн".

Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи, Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу. Стерненко заперечує причетність до інциденту.