Порошенко сподівається, що антикорупційний суд почне роботу у 2018 році
Ухвалення законопроекту про антикорупційний суд завершить процес створення антикорупційної інфраструктури в Україні, упевнений президент Петро Порошенко.
Президент України Петро Порошенко сподівається, що антикорупційний суд почне роботу в Україні у 2018 році. Про це він заявив на спільній прес-конференції з наслідним принцом Ліхтенштейну Алоїзом 6 червня в Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Висловлюю тверду надію, прохання, звернення до народних депутатів, щоб найближчим часом вони проголосували і підтримали президентський законопроект про антикорупційний суд. Сподіваюся, коли – не якщо, а коли це станеться – ми до кінця поточного року в основному завершили процедури створення суду і щоб вже 2018 року антикорупційний суд почав роботу і завершив створення ефективної антикорупційної інфраструктури, яка включає Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, Нацагентство з питань запобігання корупції, впровадження електронних декларацій, які не мають аналогів у світі, але демонструють нашу рішучість у процесі боротьби з корупцією", – сказав президент.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, в якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку головних реформ.
В АП заявили, що вважають законопроект відповідним рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня 2018 року парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося погодити 13 із 14 поправок, поданих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Непогодженою залишається позиція про повноваження Громадської ради міжнародних експертів – право вето під час призначення суддів.
23 травня депутати почали розгляд законопроекту у другому читанні.
За словами Парубія, депутати зможуть розпочати голосування у першій половині дня 7 червня.