Посли країн "Великої сімки" підтримують позицію МВФ щодо створення антикорупційного суду в Україні

Посли країн G7 закликають Раду ухвалити закон про антикорупційний суд
Фото: ЕРА

Міжнародні експерти мають відігравати центральну роль під час добору суддів антикорупційного суду в Україні, ідеться в заяві послів країн "Великої сімки".

Посли країн "Великої сімки" (G7) – США, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії та Японії – підтримують позицію Міжнародного валютного фонду щодо створення Вищого антикорупційного суду в Україні. Заяву опубліковано 6 червня у Twitter українського офісу канадського головування у G7.

"Посли країн "Великої сімки" закликають Верховну Раду ухвалити закон для створення незалежного Вищого антикорупційного суду, якому довірятимуть громадяни", ідеться в заяві.

У заяві зазначено, що посли країн G7 підтримують "позицію Міжнародного валютного фонду в цьому питанні і щодо відповідності основних положень закону умовам МВФ".

Водочас підкреслено, що міжнародні експерти мають відігравати центральну роль під час добору суддів антикорупційного суду України.

22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.

В АП заперечили, бо вважають, що законопроект відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.

1 березня 2018 року парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.

21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося узгодити 13 із 14 поправок, запропонованих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Неузгодженою залишається позиція про повноваження Громадської ради міжнародних експертів – право вето під час призначення суддів.

23 травня депутати почали розгляд законопроекту у другому читанні.

За словами Парубія, депутати зможуть проголосувати у першій половині дня 7 червня.