Портников: Якби Путін узяв Київ, велика частина "корисних ідіотів" раптово виявилась би будівельниками "нової України"
Історія з блокуванням російських соціальних мереж показала кількість "корисних ідіотів" в Україні у стані війни, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.
Критика указу президента Петра Порошенка щодо заборони російських соцмереж "ВКонтакте" й "Одноклассники" показала кількість "корисних ідіотів" в Україні, написав політичний оглядач Віталій Портников у Facebook.
"Історія з блокуванням російських соціальних мереж президентським указом учергове показала, яка кількість "корисних ідіотів" нас оточує. Я не дивуюся з цих "корисних ідіотів" на Заході – вони думають, що їм нічого не загрожує. Я не дивуюся з цих "корисних ідіотів" у Росії – із ними все вже сталося. Але ідіоти у країні у стані війни й окупації – це щось позамежне", – зазначив він.
Журналіст додав, що в разі захоплення президентом РФ Володимиром Путіним України багато з цих людей стало би працювати з окупантами.
"У мене немає ні найменших сумнівів, що якби Путін узяв Київ, велика частина цих "корисних ідіотів" раптово виявилась би невтомними будівельниками "нової України". Вони б і далі постили фотки Межигір'я "ВКонтакте", брали гранти на боротьбу з корупцією Вадіка Колесніченка та відвідували нас у тюремних камерах", – підкреслив Портников.
Він додав, що частина таких людей у разі нападу Росії виїхала б до Європи.
"Найхитріші з них перебралися б на Захід і там продовжили боротьбу з українськими радикалами, які намагаються нав'язати бідним співгромадянам українську мову насильно. Один такий і сьогодні насолоджується цією боротьбою в Голландії (у Голландії перебуває український журналіст Анатолій Шарій, який називає себе політичним біженцем. – "ГОРДОН"), під захоплене улюлюкання користувачів "Одноклассников". Річ зовсім не в тому, що ці люди – "корисні ідіоти". Річ у тому, що вони – професійні зрадники", – підсумував Портников.
Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 28 квітня 2017 року. До санкційних списків потрапили, зокрема, "ВКонтакте", "Одноклассники", Mail.Ru, "Яндекс", сайти антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" та "Доктор Веб".
В оновлених списках обмеження вводять щодо 468 юридичних осіб і 1228 фізичних осіб.
Київ увів санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – через рік після того, як аналогічні заходи застосували США та ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України продовжив попередні (з переліку викреслили 41 фізичну особу й одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб.