Портников: Купер працювала в московському офісі Human Rights Watch. Чудове місце для вербування
Дослідник Human Rights Watch в Україні Таня Купер, яка вимагала скасувати заборону російських соцмереж, і десятки її колег у правозахисних організаціях можуть бути агентами ФСБ, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.
До заяви правозахисної організації Human Rights Watch, яка закликала президента України Петра Порошенка скасувати заборону низки російських веб-ресурсів, потрібно ставитися з обережністю, заявив політичний оглядач Віталій Портников у Facebook.
Сьогодні координатор в Україні правозахисної організації Human Rights Watch Таня Купер назвала блокування російських соціальних мереж "цинічним, політично продуманим нападом на свободу поширення інформації".
"До того, як зайнятися Україною, пані Купер працювала в московському офісі організації. Чудове місце для вербування, скажу я вам. І якщо пані Купер його уникла, то це не означає, що агентами ФСБ не стали десятки її колег, якими буквально нашпиговані всілякі правозахисні організації", – розповів Портников.
Він додав, що можливості вербування правозахисників не можна виключати.
"Про це завжди потрібно пам'ятати, коли читаєш такі заяви. І нашим громадянам, і нашим спецслужбам", – підкреслив журналіст.
15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких уводять антиросійські санкції на строк від одного до трьох років.
У списку санкцій опинилися, зокрема, "ВКонтакте" й "Одноклассники", а також сервіси Mail.Ru та "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб".
В оновлених списках обмеження вводять щодо 468 юридичних осіб та 1228 фізичних.