Портников: Західну політичну корупцію я б вимірював в аграмунтах
Після скандалу з поїздкою до Сирії з російськими депутатами екс-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт "одразу ж уляпався" в корупційний скандал з Азербайджаном, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.
Іменем колишнього президента Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунта можна обчислювати політичну корупцію. Таку думку в колонці для "Грани.Ру" висловив політичний оглядач Віталій Портников.
"Західну політичну корупцію я б вимірював в аграмунтах", – написав він.
За словами оглядача, після візиту Аграмунта до Сирії та відсторонненя його від посади екс-президент ПАРЄ "робив усе можливе, щоб залишатися корисним Кремлю не просто в ролі рядового депутата".
"І тільки-но вдалося Аграмунту виборсатися з російського політичного скандалу, він одразу ж уляпався в азербайджанський корупційний. Виявилося, що азербайджанські політики ставляться до своїх європейських партнерів приблизно так само, як колись трактували радянське керівництво", – зазначив Портников.
Він поставив запитання, якою кількістю "аграмунтів" доведеться в недалекому майбутньому "вимірювати глибину кремлівського проникнення".
30 червня 2017 року 158 делегатів ПАРЄ підписали офіційну пропозицію про процедуру відсторонення Аграмунта від посади президента. Питання про його відставку порушили після того, як він у березні на чолі делегації депутатів асамблеї і Держдуми Росії прибув до Сирії, хоча РФ позбавили в ПАРЄ права голосу. 6 жовтня Аграмунт подав у відставку.
У квітні 2018 року було опубліковано 198-сторінковий звіт незалежної слідчої групи, у якому йшлося про корупційні дії на користь Азербайджану. У звіті було зазначено, що семеро чинних і колишніх членів ПАРЄ діяли всупереч етичним стандартам асамблеї. Серед нинішніх депутатів у звіті згадано Аграмунта (Іспанія), Флоріна Преду (Румунія), Самеда Сеїдова (Азербайджан), Жорді Шуклу (Іспанія) і Стефана Шеннаха (Австрія). У звіті асамблеї йдеться, що Баку намагалося підкупити депутатів за допомогою елітних килимів, чорної ікри і повій.
22 квітня бюро ПАРЄ попросило депутатів, які фігурують у звіті, припинити участь у роботі асамблеї.