Посли G7 на зустрічі зі Стефанчуком наголосили на пріоритетності антикорупційної та судової реформ
Посли G7 на зустрічі зі спікером Верховної Ради України Русланом Стефанчуком наголосили на пріоритетності антикорупційної і судової реформ в Україні та дали рекомендації. Про це повідомили на сторінці групи послів "Великої сімки" у соцмережі X (колишній Twitter) 28 серпня.
"Ми підтвердили важливість своєчасного відновлення системи декларування активів задля забезпечення максимальної прозорості, нового визначення політично відомих діячів, зміцнення антикорупційних установ, таких як САП [Спеціалізована антикорупційна прокуратура] та НАБУ [Національне антикорупційне бюро України], та покращення корпоративного управління державними підприємствами відповідно до вказівок Організації економічного співробітництва і розвитку", – ідеться у повідомленні.
Стефанчук подякував послам "за допомогу, співпрацю та поради".
Контекст:
Доступ до публічної частини реєстру декларацій НАЗК обмежило 24 лютого 2022 року, у день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, для "максимального посилення захисту особистих даних декларантів".
У травні 2022 року НАЗК пояснило, що під час воєнного стану не обов'язково подавати декларації будь-якого виду, а після завершення війни "в посадовців є ще три місяці на подання декларації без порушення вимог строку".
Відновити електронне декларування закликали, зокрема, посли країн "Великої сімки" і посол ЄС. Посли G7 заявляли, що це дасть змогу запобігти корупції і зміцнить довіру громадян до влади.
Законопроєкт про відновлення електронного декларування в Раді зареєстрували 26 липня. За словами одного з ініціаторів документа, голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, посадовці (окрім військових і схожих посад у секторі оборони) мають подати раніше не подані декларації за 2021–2022 роки протягом 90 днів із моменту набуття законом чинності.
27 липня Рада ухвалила за основу законопроєкт про відновлення електронного декларування.